Formát PDF se stal mezinárodním standardem ISO

Organizace ISO schválila formát PDF mezinárodním standardem. Konkrétně se jedná o verzi 1.7 tohoto populárního formátu od společnosti Adobe.



Organizace ISO schválila formát PDF mezinárodním standardem. Konkrétně se jedná o verzi 1.7 tohoto populárního formátu od společnosti Adobe.

Formát, který je nyní přístupný všem jako norma ISO 32000-1. PDF (Portable Document File), se již dlouho používá např. pro výměnu obchodních dokumentů, distribuci manuálů a další účely a získal si pro své vlastnosti velkou oblibu. Nicméně vlastnická práva náležela společnosti Adobe, což stěžovalo jeho využití třetími stranami. Od února 2007 se však začalo jednat o jeho standardizaci, čímž Adobe reaguje na současný trend a snahu o interoperabilitu a také na potřeby uživatelů i vývojářů.

Např. Microsoft původně plánoval implementovat plnou podporu PDF již do svého kancelářského balíku Office 2007, ale díky tomu že v té době nedošlo k dohodě s Adobe, byl nucen svůj plán revidovat. Nicméně podpora PDF by měla být zahrnuta v servisním balíčku pro Office 2007, který se očekává na začátku příštího roku. Mezi další novinky v tomto servisním balíčku by pak měla patřit podpora otevřeného formátu ODF, který byl paradoxně vyvíjen jako konkurenční k formátům Microsoftu.
Nenechte si ujít:
Office Open XML schválen mezinárodním standardem ISO

Microsoft uvolnil technické specifikace formátů Office

Open XML jako ISO norma? Česko hlasuje pro

Microsoft Office: podpora PDF a ODF bude již příští rok

Více informací lze najít v článku Microsoft Office: podpora PDF a ODF bude již příští rok.

Zdroj: Computerworld.com










Komentáře