Fusion - nová virtualizace pro Mac OS X od VMwaru

Právě dnes představila společnost VMWare své nové řešení Fusion, což je virtualizační software určený pro platformu Mac OS X. Software stojí necelých 80 dolarů a jeho 30denní zkušební variantu je možné získat na webových stránkách výrobce.Právě dnes představila společnost VMWare své nové řešení Fusion, což je virtualizační software určený pro platformu Mac OS X. Software stojí necelých 80 dolarů a jeho 30denní zkušební variantu je možné získat na webových stránkách výrobce.
Novinka dovoluje Macům s intelovskými procesory provozovat vedle MacOS X i operační systém Windows (a spouštěn tedy windowsovské aplikace bez nutnosti rebootovaní) a konkuruje tak svým pojetím produktům Parallels Desktop for Mac či Codeweavers CrossOver for Mac.
Fusion podporuje 64bitové prostředí (uživatel tedy může spouštět i Windows Vista Ultimate 64-bit) a také Solaris, Linux a více než 60 dalších operačních systémů optimalizovaných pro platformu x86. Podle výrobce se novinka pyšní i propracovaným systémem správy energie.


Komentáře