Geoprostorové technologie Autodesku jako open source

Webové mapy a technologii přístupu ke geoprostorovým datům věnuje Autordesk Open source komunitě.Společnost Autodesk oznámila, že plánuje v nejbližší době předat technologii projekce souřadnicových systémů a map geoprostorové open source komunitě. Software, který Autodesk koupil od společnosti Mentor Software, pomůže uživatelům snáze zvládat převody geografických souřadnic a umožní přesnou geoprostorovou analýzu.
„Uvolněním řešení webových map (MapGuide Open Source) a technologie přístupu ke geoprostorovým datům (FDO) prostřednictvím open source se stal Autodesk lídrem v poskytování sofistikované a výkonné geoprostorové technologie open source komunitě,“ říká Frank Warmerdam, prezident nadace Open Source Geospatial Foundation (OSGeo). „Uvedené systémy disponují možnostmi, jež dosud nebyly komunitě open source k dispozici.“
„Náš záměr věnovat komunitě open source další produkt odráží touhu našich zákazníků po rychlejších inovacích, po častějším uvádění nových produktů a nižších nákladech na vlastnictví,“ říká Lisa Campbell, viceprezidentka Autodesk Geospatial.
Plánované uvolnění zmíněné technologie navazuje na nedávnou akvizici technologie společnosti Mentor Software. Norm Olsen , zakladatel a šéf společnosti Mentor Software, který tuto technologii vytvořil a jíž se Autodesk nadále plánuje věnovat, vstupuje do společnosti Autodesk jako senior software engineer.
Technologie, která brzy přejde pod open source komunitu, je v současné době zabudována v softwarových produktech Autodesku včetně AutoCAD Map 3D či Autodesk MapGuide Enterprise. Softwaroví inženýři Autodesku v současné době připravují zdrojový kód k uvolnění - to znamená, že pracují na jeho náležité dokumentaci a uspořádání typické pro open source projekt. Společnost počítá s tím, že software věnuje jako open source projekt nadaci OSGeo do konce roku 2007.


Komentáře