Gmail: Synchronizace e-mailů s mobily pokročila

Nemůžete se dočkat až se vrátíte domů a zkontrolujete své nové zprávy ve službě Gmail? Nyní již nemusíte čekat tak dlouho.


Společnost Google oznámila, že pomocí služby Google Sync si uživatelé mohou stáhnout Gmail zprávy přímo do jejich mobilních telefonů. Aplikace Google Sync, která byla představena v beta verzi tento únor, byla původně vytvořena pro iPhone a mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile nebo Symbian S60 za účelem synchronizování služeb Gmail Contacts a Google Calendar.

Nyní je stejně tak možné stahovat Gmail zprávy, prozradil Douglas Gresham, softwarový inženýr služeb Google Mobile, v blogové zprávě.

"To znamená, že pokud jste stále připojeni, tak se vaše složka s příchozími zprávami stále aktualizuje a je jedno kde nebo co děláte," vysvětluje Gresham. "Synchronizace spolupracuje s základní emailovou aplikací, kterou obsahuje váš mobilní telefon, což znamená, že není potřeba žádný jiný speciální software."

Ezra Gottheil, analytik u společnosti Technology Business Research, řekl, že krok společnosti Google posunout Gmail i na mobilní zařízení je pro tuto firmu velmi důležitý, jelikož se snaží získat více firemních zákazníků.

"Okamžitá odezva je pro někoho velmi velké lákadlo," dodává. "Pro některé lidi je důležité být informován o novém mailu hned jak přijde. Toto, kromě klávesnice, je hlavní síla zařízení Blackberry. Pokud zařizujete spoustu věcí pomocí emailu, můžete pomocí okamžité odezvy významně zkrátit dobu obchodu."

Pro vedoucí firem je podle Gottheila díky tomuto kroku o další záporný bod méně pro Gmail při rozhodování, zda je tato služba využitelná ve firmě. "Přidává to službě Google Apps další bod," tvrdí. "Společnostem to dává možnost zvažovat už i Gmail pro firemní využití."

Bohužel další emailové systémy přešly na mobilní zařízení již dávno, společnost Google se tímto krokem, i když je to přínos, akorát přiblíží konkurenci, poznamenal Gottheil.

"Aby Gmail vyhrál, nestačí být dobrý, ale musí jít opravdu o nejlepší službu," připomíná. "Tento krok, který posouvá tuto aplikaci i na mobily, je spíše snaha o smazání nevýhod."Komentáře