Google konečně zprovoznil prohledávání ve vlastním telefonu uživatele

Prostřednictvím režimu In Apps (V aplikacích) mohou uživatelé nově vyhledávat ve vlastních kontaktech, zprávách či dokonce hudebních skladbách.

Google konečně zprovoznil prohledávání ve vlastním telefonu uživatele


Štve vás, že na svém telefonu nemůžete vyhledat určitou informaci, o níž víte, že je umístěná v některé z vašich aplikací? Je s podivem, že právě v prostředí Androidu, který vytvořil král vyhledávání Google, tomu tak do této doby bylo. Naštěstí už není.  

Tento týden totiž firma představila nový vyhledávací mód pro Android, který lidem dovolí prohledat vlastní aplikace kvůli informacím, které potřebují.

Prostřednictvím řešení In App mohou lidé podle Timoa Mertense, produktového manažera Googlu, nyní vyhledávat požadované informace a to i v případě, že nejsou aktuálně připojení k celulární síti nebo k Wi-Fi.

„Pouze vy uvidíte výsledky takového hledání  a navíc si celý proces může nastavit podle vlastních preferencí,“ dodává Mertens.

Abyste zprovoznili tuto funkci, běžte v Androidu do aplikace Google, zadejte vyhledávaný termín a klikněte na záložku "In Apps" (v české verzi Androidu je tato záložka označená jako „V aplikacích").

Navíc, jakmile se na trhu objeví mobilní telefon LG V20, jeho uživatelé by podle Google měli mít možnost přistupovat k vyhledávání In Apps přímo prostřednictvím ikonky na domovské stránce telefonu.  

Google také uvádí, že In Apps dokáže pracovat i s aplikacemi jako Gmail, Spotify nebo YouTube. Během následujících měsíců by pak měla být podpora doplněná ještě o Facebook Messenger, LinkedIn, Evernote, Glide, Todoist či Google Keep.

Úvodní foto: Fotolia


Komentáře