Google uvedl QuickOffice pro iPhone a Android

Googe spustil svou náhradu za Microsoft Office, QuickOffice, pro iPhone, a chytré telefony a tablety se systémem Android.

Google uvedl QuickOffice pro iPhone a Android


Pro zařízení iPad uvedl Google QuickOffice již v loňském roce. Zástupce společnosti tehdy prohlásil, že verze pro iPhone a platformu Android „je na cestě“. A v únoru byla uvolněna informace, že probíhají práce na integraci technologie QuickOffice přímo do prohlížeče Chrome a systému Chrome OS. Úterní oznámení tak zaplňuje významnou díru v nabídce funkcí pro běžný provoz kanceláří na mobilních zařízeních.

Nové aplikace pro iOS a Android jsou k dispozici pro platící uživatele Google Apps for Business, velký balík služeb založený na cloudu, který stojí 50 dolarů na uživatele a rok. QuickOffice for iOS – stejná aplikace je určena pro iPhone i iPad – lze zdarma stáhnout na Apple App Store a jejich varianta pro Android potom na Google Play. Ani jedna z nich ovšem nebude pracovat bez přihlášení do Google Apps for Business. Ti, kdo nemají Google Apps for Business si mohou koupit nezávislé aplikace QuickOffice Pro HD, iOS variantu za 15 dolarů a Android za 20 dolarů. Nové řešení je také těsně spojeno s Diskem Google, online úložnou službou.

Software QuickOffice umožňuje prohlížet, upravovat a vytvářet dokumenty kompatibilní s aplikacemi Word, PowerPoint a Excel. Softwarový gigant QuickOffice zakoupil v polovině roku 2012 a získaný vývojářský tým byl začleněn do skupiny Google Apps. Do té doby mohli sice uživatelé s těmito formáty dokumentů pracovat, ale znamenalo to nahrát soubory Office do Google Docs v nativním formátu, Google docs je v cloudu konvertovaly do interního formátu, ve kterém s nimi šlo teprve pracovat. V průběhu konverze samozřejmě často dochází ke ztrátám formátovací informace.

Ve stejnou dobu Microsoft mlčí o své vlastní alternativě. Převládá přesvědčení, že nakonec uvolní vlastní verzi aplikací sady Office for iOS a Android, které pro něj mohou představovat zisk v kategorii miliard dolarů. Současně se ale šíří obavy, že čas jeho příležitosti obsadit část trhu se postupně krátí a že by měl reagovat co nejrychleji, pokud chce situaci zachránit.

Úvodní foto: © Frank Gärtner - Fotolia.com


Komentáře