Hypervisor VMware ESX bude validován Microsoftem

VMware oznámil, že připravil svůj hypervisor VMware ESX pro validační program virtualizace serverů SVVP (Server Virtualization Validation Program) společnosti Microsoft.VMware oznámil, že připravil svůj hypervisor VMware ESX pro validační program virtualizace serverů SVVP (Server Virtualization Validation Program) společnosti Microsoft.

VMware ESX 3.5 update 2 (ESX 3.5u2) je údajně první hypervisor, který bude zařazen do tohoto programu, což poskytne zákazníkům VMware, kteří provozují Windows Server a aplikace Microsoftu, přístup ke společné podpoře Microsoftu a VMware.

Program SVVP společnosti Microsoft umožňuje VMware a dalším výrobcům softwaru testovat a validovat jejich virtualizační software pro provoz se systémem Windows Server 2008 a jeho předchozími verzemi. V rámci tohoto programu nabízí Microsoft společnou technickou podporu zákazníkům, kteří používají Windows Server na validované virtualizační platformě jiného výrobce, jakou je například ESX 3.5 update 2 od VMware.

Zákazníci s nárokem na tuto podporu a provozující aplikace pro Windows Server na VMware ESX 3.5u2 tak mohou získat společnou technickou podporu od Microsoftu. VMware nabízí také speciální pomoc mimo rámec SVVP pro zákazníky, kteří spolupracují přímo s VMware. Tento dodatečný stupeň podpory je součástí smlouvy VMware Premier Support, uzavřené s Microsoftem, která umožňuje VMware urychlit vydávání aplikací a spolupracovat přímo s inženýry Microsoftu na řešení problémů.


Komentáře