IE6 a IE8 v jednom? Díky novému add-onu to bude možné

Skupina bývalých (spolu)pracovníků Microsoftu pracuje na add-onu pro prohlížeč Internet Explorer 8, který na něm umožní spouštět stařičký IE6. Vyřeší se tak problémy s kompatibilitou aplikací.


„Add-on Unibrows je určen pro firmy, které chtějí opustit IE6 a Windows XP a přejít na novější Windows 7 a IE8,“ říká Matt Heller, generální ředitel společnosti Browsium. Firmy podle něj potřebují něco jednoduchého, co nebude založené na virtualizaci. Mnoho z nich je totiž stále nuceno používat zastaralý a nepříliš bezpečný prohlížeč Internet Explorer 6, na kterém jsou založeny jejich kritické aplikace. Nový nástroj umožní běh IE6 uvnitř novějšího IE8, takže firmy budou moci ponechat své aplikace beze změny, a přitom přejít na modernější technologie.

Autoři add-onu se rozhodně nemusejí bát, že by po jejich produktu neexistovala poptávka. Podle nedávného průzkumu Gartneru se prý každý pátý podnik vyhýbá přijetí Windows 7 kvůli obavám ze ztráty kompatibility aplikací závislých na prohlížeči IE6. Jedinou možností pro ně dosud bylo využít právě virtualizačních nástrojů, takové použití IE6 však podle Microsoft porušuje licenční podmínky. Více o dané problematice se můžete dočíst v článku Internet Explorer 6 brání firmám v migraci na Windows 7.

Kvůli nástroji Unibrows si vývojáři nechali od Microsoftu licencovat několik dll knihoven, aby bylo možné zobrazit stránku nebo aplikaci tak, jak by se zobrazila v IE6. „Jde o lokální proces na počítači,“ vysvětluje Matt Crowley, CTO v Browsium. „Unibrows je podprocesem IE8 a je spouštěn na základě pravidel stanovených administrátorem.“ Vývojáři společnosti Browsium mají s prohlížečem Internet Explorer velké zkušenosti. Konkrétně Crowley pracoval přímo v týmu Microsoftu pro IE a Heller s Microsoftem šest let spolupracoval jako konzultant pro IE.

Add-on by měl fungovat na všech verzích OS Windows, které podporují IE8. Kromě novějších Windows 7 a Vista mohou tedy firmy zůstat věrni Windows XP. Mnoho z nich to má ostatně v plánu i po roce 2014, kdy skončí oficiální podpora tohoto stále nejpoužívanějšího systému. O tom se můžete dočíst v článku Podniky chtějí používat Windows XP i po ukončení podpory.Komentáře