Internet Explorer 6 brání firmám v migraci na Windows 7

Každý pátý podnik se prý vyhýbá přijetí Windows 7 kvůli obavám ze ztráty kompatibility aplikací závislých na prohlížeči IE6.


Ačkoliv dal Microsoft několikrát jasně najevo, že Internet Explorer 6 je pro něj uzavřenou kapitolou, podniky již tak jasno nemají. Mnoho z nich totiž na IE6 provozuje své kritické aplikace a přechod na novější verze by pro ně představoval nejen problémy s kompatibilitou, ale i zvýšené provozní náklady. „Microsoft prostě vytvořil nestandardní prohlížeč, na který se nabalilo hodně firemních aplikací“ říká Michael Silver, analytik Gartneru.

Podle statistiky společnosti Gartner se s touto překážkou musí potýkat každý pátý podnik. „Microsoft by měl prozkoumat všechny možnosti, jak by se dalo podnikům pomoci s přechodem na novější prohlížeč,“ myslí si Silver. Je to ostatně i v jeho zájmu, protože fixace na IE6 podnikům znemožňuje přejít na novější OS Windows 7.

Hodně společností tak nyní stojí před důležitým rozhodnutím. Buď vynaloží nemalé prostředky na modernizaci svých nástrojů, nebo zůstanou věrni IE6 na Windows XP. Ani tento systém přitom nebude žít věčně. Oficiální podpora mu skončí v dubnu 2014. Do té doby se budou muset firmy bezpodmínečně rozhodnout, jakou cestou se vydají. Nabízí se sice ještě možnost virtualizovaného provozu IE6, tu ale neuznává Microsoft, podle kterého jde o porušení licenčních podmínek. „Je ironické, že je Microsoft proti. Vždyť by to jen urychlilo migraci na Windows 7,“ diví se Silver. Microsoft by tak podle něj měl začít vyvíjet vlastní iniciativu, anebo firmám alespoň neházet překážky pod nohy.Komentáře