Inovované řešení pro správu dat výrobku představil SolidWorks

Aplikaci Enterprise PDM 2009 představila firma SolidWorks. Nová verze tohoto řešení pro správu dat výrobku nabízí hlubší integraci s 3D CAD aplikacemi SolidWorks, rozšířené funkce rozpisky materiálu a správu dat výrobku zaměřenou na položky.Aplikaci Enterprise PDM 2009 představila firma SolidWorks. Nová verze tohoto řešení pro správu dat výrobku nabízí hlubší integraci s 3D CAD aplikacemi SolidWorks, rozšířené funkce rozpisky materiálu a správu dat výrobku zaměřenou na položky.
Aplikace SolidWorks Enterprise PDM představuje softwarové řešení pro bezpečné sdílení, správu a opětovné využívání dat výrobků v rámci organizací, které tak mohou mnohem rychleji vytvářet lepší výrobky. Je obzvláště vhodná pro společnosti s pobočkami na různých místech po světě, které touží po výhodách automatizovaného pracovního postupu nebo požadují kompletní databázové funkce nabízené serverem Microsoft SQL Server. Aplikace SolidWorks Enterprise PDM 2009, plně integrovaná s aplikací Microsoft Windows Explorer, může být podle výrobce nasazena za zlomek času vyžadovaného jinými systémy pro správu dat výrobku, navíc s minimální nebo nulovou nutností školení uživatelů.
Díky nové, hlubší integraci aplikací SolidWorks mohou uživatelé aplikace SolidWorks Enterprise PDM 2009 používat nově řadu funkcí zvyšujících produktivitu aplikace pro správu dat výrobku přímo z uživatelského rozhraní aplikace CAD, včetně funkcí „Change State“ a „Where Used.“
Nové okno náhledu v rozhraní zobrazuje miniaturu dílu s podrobnými údaji o verzi, čímž odstraňuje nutnost otevírat soubory a kontrolovat jejich vlastnosti. Uživatelé mohou porovnávat jakékoliv dva dokumenty uložené v úložišti aplikace SolidWorks Enterprise PDM 2009 přímo z aplikace SolidWorks 2009.
Dalším novým integračním rysem je schopnost vydávat soubory určené pouze pro čtení jednoduchým kliknutím na „yes“ po vyzvání. A po zápisu souborů jsou výkresy SolidWorks nyní automaticky doplněny o díly a sestavy vymodelované ve 3D.
SolidWorks výrazně rozšířila funkce rozpisky materiálu za účelem zvýšení efektivity, pružnosti a využití i mimo společnost, která daný projekt vytváří. Například uživatelské „rozpisky výkresu/sestavy“, vytvořené v aplikaci SolidWorks CAD, jsou nyní v neporušeném stavu převedeny do SolidWorks Enterprise PDM 2009 a odpadá tak nutnost jejich přepracovávání.
„Pojmenované“ rozpisky materiálu, které mohou být použity i mimo projekt vytvářející organizaci, jsou nyní asociovány se sestavou SolidWorks. To znamená, že pokud konstruktér změní díl, dojde k automatické aktualizaci rozpisky materiálu.
Kromě toho lze pojmenované rozpisky materiálu nově automaticky exportovat do formátu XML pro rychlejší a přesnější přenos dat do systémů pro plánování podnikových zdrojů (ERP).


Komentáře