iOS 5.0.1 problémy s baterií u iPhone 4S nevyřešil

I když jedním z hlavních účelů aktualizovaného iOS 5.0.1 mělo být vyřešení problémů s rychlým úbytkem baterie u smartphonů iPhone 4S, podle uživatelů je situace nyní možná ještě horší.

iOS 5.0.1 problémy s baterií u iPhone 4S nevyřešil


Na iOS 5.0.1 přitom uživatelé nového modelu iPhonu čekali opravdu nedočkavě. Nicméně nyní je fórum podpory Applu plné stížností na to, že k žádnému zlepšení nedošlo. Uživatel s nickem SRS89 na nejdelším vláknu ze včerejšího dne tvrdí, že ani po aktualizaci na iOS 5.0.1 nenastala žádná změna. To potvrzuje i uživatel sam81 na fóru slovy „Stále mám stejný problém“…

Apple přitom ještě ve čtvrtek při uvolnění iOS 5.0.1 tvrdil, že problém s rapidním úbytkem baterie byl vyřešen. Tato potíž přitom byla uživateli hlášena od samého začátku a někteří jízliví komentátoři tvrdí, že by byl zázrak, kdyby Apple uvedl nějaký nový iPhone, který by neměl potíže. U iPhone 3GS to bylo přehřívání, u iPhone 4 anténa a u iPhone 4S baterie. Steve Jobs by možná opět řekl, že přístroje od konkurence trpí stejnými problémy a že je to úplně normální (jako to udělal na obranu chyby antény u iPhone 4), ale zdá se, že Apple má na potíže s novými přístroji neobyčejné "štěstí". Nejdelší vlákno na fóru podpory Applu na téma rychlého úbytku baterie na iPhone 4S má již délku zhruba 300 stran, obsahuje přes 4 400 zpráv a bylo zobrazeno více než 315 000krát. Někteří uživatelé tvrdí, že po nabití přístroje jim ubude 1 % energie již po pár minutách.

Také uživatel s nickem B737800 píše, že situace zůstala i po aktualizaci na iOS 5.0.1 stejná nebo je možná ještě horší a iPhone 4S podle něj není pro praktické využití díky tomu příliš použitelný. Také uživatel Alessis na fóru podpory Applu tvrdí, že s iOS 5.0.1 došlo ke zhoršení a nikoliv ke zlepšení. Ukazatel stavu baterie mu nyní prý klesá o 1 % až 2 % za minutu. Navíc si na potíže nestěžují jen majitelé iPhone 4S, ale také tabletů iPad a iPad 2, kterým se po aktualizaci z iOS 4.x údajně výdrž baterie značně zkrátila.

Naopak ale existují i uživatelé, kteří tvrdí, že po aktualizaci na iOS 5.0.1 se jejich potíže s baterií vyřešily. Na fóru podpory Applu jsou takoví asi dva. Nicméně jak je vidět, vydaná aktualizace zjevně neodstraňuje všechny problémy a sám Apple přiznal, že pokračuje s jejich vyšetřováním a že opravy iOS 5 dosud neskončily. Mluvčí Applu Trudy Muller ovšem iOS 5.0.1 chválí s tím, že vyřešil alespoň některé jiné problémy, jako možnost prolomení zamčení přístroje iPad 2 při použití Smart Coveru, vylepšení rozpoznávání hlasu australských uživatelů a vyřešil také problém s dokumenty v cloudu. Majitelům původního modelu tabletu iPad pak iOS 5.0.1 přidal podporu multidotykových navigačních gest.Komentáře