iOS 7 má firemním uživatelům hodně co nabídnout

Další verze mobilního operačního systému od Applu přinese několik zajímavých podnikových nástrojů.

iOS 7 má firemním uživatelům hodně co nabídnout


Sedmá verze iOS půjde do oběhu již ve středu, tedy dva dny před oficiálním uvedením nového iPhonu do prodeje. Vedle zajímavých novinek pro běžné spotřebitele přinese také několik důležitých vylepšení pro uživatele podnikové.

Řadu klíčových podnikových funkcí sice obsahoval již operační systém iOS 6 - za všechny jmenujme podporu správy mobilních zařízení a možnost vzdáleného smazání dat při ztrátě či odcizení iPadu nebo iPhonu. V této verzi se však Apple vyhl propojení iOS s podnikovými systémy.

Jistě, podporu nástrojů Exchange a ActiveSync má Apple zmáknutou již od uvedení iPhonu 3G před pěti lety. A nástroje pro správu mobilních zařízení zase umožňují získávat data z podnikových systémů pro zjišťování, jaká pravidla jsou nastavena na uživatelských zařízeních. To má však stále daleko k autentizaci, autorizaci a možnostech systému jednotného přihlášení, které nabízí Windows či moderní Mac.

S příchodem iOS 7 se všechno změní. Asi vůbec nejdůležitější novinkou je podpora jednotného přihlášení (single sign-on). V praxi to znamená, že jakmile bude uživatelova identita jednou ověřena a bude potvrzena její důvěryhodnost, podnikové aplikace už po uživateli nebudou vyžadovat opětovnou autentizaci.

Další novinka se týká sociálních sítí. Facebook a Twitter se své integrace do systému dočkali již v předchozí verzi, nyní přichází na řadu profesní síť LinkedIn. Celkově pak dojde k hlubšímu propojení sociálních sítí do systému, které má zlepšit proces sdílení. Například uživatelé Facebooku tak budou moci na svůj profil nahrát fotografie přímo z rozhraní aplikace určené pro jejich pořizování.

Podnikové uživatele však bude spíše zajímat, že dostanou možnost určit, jaké aplikace mají mít přístup k jejich účtům, což se netýká jen těch na sociálních sítích. Tato možnost je vlastně základem pro využití jednotného přihlášení v podnikovém prostředí.

Vaše podnikové účty totiž budou uloženy téměř stejně jako účty sociálních sítí. Jednou zadané informace budete moci zpřístupnit i jiným aplikacím. Později bude tento přístup samozřejmě možné zrušit. Tento model jednotného přihlášení se tak liší od toho používaného ve Windows nebo Macu.

 

Úvodní foto: © Apple


Komentáře