iPhone 3.1 řadě uživatelů výrazně snižuje výdrž baterie

Společnost Apple prověřuje množství stížností uživatelů smartphonů iPhone, kteří se po upgradu firmwaru na verzi 3.1 potýkají s problémem výrazně nižší výdrže baterie jejich přístrojů.


Fórum podpory Applu nyní doslova přetéká příspěvky uživatelů, kteří popisují velmi podobný problém – po aktualizaci firmwaru na 3.1 se výdrž baterie zkrátila na zlomek původní doby provozu a již lze zde najít stovky reakcí spojených s tímto problémem.

Firmware iPhone 3.1 pro iPhone a iPod Touch byl vydaný konkrétně 9. září a měl přinést řadu nových funkcí a opravu chyb. Mezi novinky má patřit např. podpora bezdrátového stahování vyzvánění, zobrazování doporučení Genius u aplikací na AppStore, podpora iTunes 9 či nové možnosti pro organizování aplikací na iPhonu. Nicméně objevily se i méně příznivé zprávy o tom, že nový firmware odebírá možnost sdílení internetového připojení ve všech sítích, které nejsou partnery společnosti Apple a to nejen u pirátsky odblokovaných přístrojů, ale i u těch odblokovaných oficiálně. Navíc Apple v tomto případě znemožnil návrat k verzi firmwaru 3.0.

Výrobce se tento problém snaží zkoumat, protože ani pro něj není nijak příjemný a uživatelé se s nastalým problémem obracejí také na zástupce AppleCare helpdesku, nicméně řešení zatím není v dohledu. Pracovníci např. radí uživatelům pomocí iTunes obnovit předchozí stav jejich smartphonu, nicméně jak se ukazuje, v řadě případů i toto řešení selhává (pravděpodobně díky zmíněné nemožnosti vrátit se k verzi 3.0). Někteří uživatelé tvrdí, že se s podobným problémem setkali již dříve při aktualizaci firmwaru a obnova předchozího stavu nepomohla a jediným úspěšným řešením bylo nové stažení firmwaru do počítače a jeho čistá instalace se smazáním všech předchozích uživatelských nastavení ve smartphonu.

Apple pro získání informací o této chybě také nabízí ke stažení aplikaci, která má logovat všechny údaje, spojené s využitím baterie a jejím stavem. Data z ní jsou pak synchronizována s iTunes a posílána Applu k analýze.Komentáře