Komentář: Apple hledá piráty stahující Windows 7

Myslí si společnost Apple, že nejvíce pravděpodobnými uživateli pro přechod na operační systém Mac jsou lidé, kteří mají pirátské verze Windows 7? Podle toho, jaké reklamy umisťuje na Google, to tak skutečně vypadá.


Pokud jste v uplynulém týdnu dali vyhledat frázi  "download Windows 7" či "windows 7 download", mohli jste vidět reklamu společnosti Apple, ve které je uživatelům doporučováno přejít na operační systém Mac OS X. Reklama Applu byla umístěna na pravé straně stránky v sekci sponzorované odkazy (viz screenshot níže), někdy se objevila dokonce nad hlavními výsledky hledání.

V inzerátu stojí:

Upgradujete na Windows 7?
Je nejlepší čas na přechod
na operační systém Mac. Zjistěte proč.


Ovšem pokud dáte hledat "buy Windows 7", "get Windows 7", "purchase Windows 7" nebo jen "Windows 7" žádná podobná reklama od společnosti Apple se neobjeví.

Má společnost Apple v úmyslu zaměřit se na piráty stahující Windows 7? Mimochodem, pokud někdo hledá placenou kopii Windows 7 ke stažení, je lepší zadat hesla "buy" nebo "purchase" místo "download". Samozřejmě je jasné, že pokud někdo hledá pirátskou kopii ke stažení, pravděpodobně zadá do vyhledávače slovíčko "download".

Proč by se snažila společnost Apple oslovit piráty stahující Windows 7? Upřímně řečeno nemám tušení. Je pravda, že si ani nejsem jist, že se o to tato společnost snaží, ale rozhodně jde o zajímavou věc.Komentáře