Komentář: Bezplatný GPS navigační systém od Googlu přichází

Googlu se opět povedlo vstoupit do dobře fungující oblasti, ještě ji vylepšit a hlavně rozvířit její vody. Samozřejmě je řeč o vpádu této firmy na trh se svým bezplatným navigačním GPS systémem.


Tento tah jistě způsobí hodně velké bolesti hlavy vedoucím pracovníkům firem jako jsou Garmin a TomTom, což jsou největší výrobci GPS.

Nová navigace od společnosti Google může být špatnou zprávou i pro společnost Apple a její smartphone iPhone. Může se totiž stát, že zákazníci začnou kupovat zařízení založené na operačním systému Android 2.0, která poskytují navigační systém. Proč? Jelikož Google Maps Navigation služba je zdarma. A zároveň nejde o žádnou nedodělanou aplikaci. Navigační program je užitečným nástrojem, který využívá služby Google Maps a Google Street View spolu s dopravním značením a hlasovými příkazy.

To není špatné za bezplatnou aplikaci, co říkáte? Rozhodně jde o velký kontrast oproti GPS softwaru pro iPhone od firmy TomTom, který stojí 100 dolarů stejně jako Mobile Navigator North America od společnosti Navigon. Většině zákazníků se teď tyto aplikace budou zdát předražené, výrobci GPS navigací tak budou muset snížit ceny nebo přijít s tak převratnými novými vlastnostmi, že se vyplatí za ně platit takovou cenu.

Služba Google Maps Navigation by také mohla mít velký dopad na celý trh se smartphony. Může to být první aplikace pro operační systém Android, která přesvědčí zákazníky (zejména ty, kteří hledají smartphone s dobrou navigací) k nákupu tohoto zařízení na úkor například iPhonu.

Samozřejmě, iPhone nabízí mnoho jiných výhod, především přes sto tisíc aplikací. Také proto má společnost Apple menší strach než výrobci GPS. Není žádným překvapením, že společnosti TomTom a Garmin snížily ceny skladových zásob ve stejný den, kdy firma Google vydala zprávu o jejím novém navigačním systému. Můžeme se jen těšit co přijde dál.

Video s tím, jak funguje navigace se systémem od Googlu, najdete na YouTube.Komentáře