Koronavirus ovlivňuje také aktualizace Windows 10

Microsoft kvůli pandemii prodlužuje cyklus vybraných edicí Windows 10. Edice Enterprise a Education dostaly půl roku navíc.

Koronavirus ovlivňuje také aktualizace Windows 10


 

Microsoft prodlužuje životní cyklus Windows 10 Enterprise 1709 a Windows 10 Education 1709. Původně měl dojít svého konce 14. dubna, termín však byl o půl roku posunut na 13. října. Jde o důsledek koronavirové pandemie, která vede mimo jiné k uzavírání provozů mnohých podniků či ke změnám v jejich fungování.

„Zhodnotili jsme aktuální situaci a rozumíme, jaký na vás má dopad,“ vzkázal uživatelům ředitel programového managementu John Cable, který má pod sebou také otázky týkající se servisu Windows. „Abychom vám ulehčili od problémů, kterým čelíte, rozhodli jsme se i na základě zpětné vazby prodloužit termín ukončení podpory Enterprise, Education a IoT Enterprise edicí Windows 10, verze 1709.“

Windows 10 1709 byly uvedeny v říjnu 2017, a ač edice Home a Pro byly podporovány jen 18 měsíců, Enterprise a Education měly slíbené aktualizace po dobu 30 měsíců. Během nyní stanoveného dodatečného půl roku budou bezpečnostní aktualizace dostupné skrz obvyklé kanály, jako jsou Windows Update či Windows Server Update Services, a ze strany uživatelů není nutné cokoliv měnit.

Verze 1709 se tak stává vůbec první, která bude podporována v součtu tři roky, což je interval, v jakém byly v minulosti obměňovány celé Windows (Windows Vista – 2006, Windows 7 – 2009, Windows 8 – 2012).

Už v týdnu jsme psali o rozhodnutí Googlu odložit vydání nové verze Chromu, respektive Chrome OS. Za současných okolností se jedná o rozumné řešení. Už jen proto, že se dá předpokládat, že většina firem ovlivněných pandemií má jiné starosti, než je aktualizace softwarových systémů. Stejně tak lze počítat s tím, že kroky Googlu a Microsoftu budou v nadcházejících dnech následovat další firmy.

Úvodní foto: Internet Info DG


Komentáře