Lenovo otvírá App Shop pro větší podniky

Oddělení IT může ovlivnit portfolio aplikací, které si zaměstnanci mohou instalovat do přístrojů s Androidem.

Lenovo otvírá App Shop pro větší podniky


Společnost Lenovo v úterý ohlásila prodejnu mobilních aplikací pro tablety s OS Android 3.1 nebo novějším určenou pro podnikové zákazníky. Lenovo Enterprise App Shop nabídne větším podnikům možnost nakupovat mobilní aplikace třetích stran pro vlastní zaměstnance s množstevní slevou. Nový obchod také umožní zaměstnancům stahovat a instalovat pouze ty aplikace, které schválilo k používání ve firmě oddělení IT.

Manažeři IT budou moci nakupovat, licencovat, distribuovat a spravovat různé aplikace pomocí speciálního nástroje nazvaného Leonovo App Shop Manager. Tím, že IT ovládá nabídku aplikací, nemusí již spravovat přímo jednotlivá zařízení zaměstnanců podniku. Pro správu mobilních zařízení existuje mnoho různých nástrojů, v poslední době ale podniky spíše preferují správu dostupných aplikací než jednotlivých tabletů nebo smartphonů, které si zaměstnanci přinesou do práce na základě politiky BYOD (Bring Your Own Device – přineste si vlastní zařízení).


Podle zástupce Bryantovy univerzity v americkém Smithfieldu pomohl App Shop odstranit potřebu resetování mobilních přístrojů a zrychlil instalaci aplikací. „Všechno jsme spustili velmi rychle,“ prohlásil David Gannon, náměstek ředitele akademické počítačové a mediální služby Bryantovy univerzity.

App Shop je k dispozici jako cloudová služba. Lenovo nezveřejnil cenu správce App Shop Manager  ani jednotlivých aplikací, zaručuje ale, že žádná aplikace v katalogu App Shopu neobsahuje škodlivý software ani urážlivý obsah a všechny byly testovány tak, aby bez problémů fungovaly v tabletech nabízených společností.

Nástroj App Shop Manager umožňuje kromě správy aplikací nabízených všem zákazníkům App Shopu i instalaci vlastních firemních aplikací, které lze potom nahrávat do všech zařízení v rámci daného podniku. Navíc pomocí nástroje společnosti MobiHand mohou správci IT zakazovat některé aplikace nebo identifikovat neschválené aplikace instalované v zařízení uživatele a upozornit na ně.

Úvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com


Komentáře