Merak Mail Server 9 vylepšil hlavně synchronizaci

Novou verzi komunikačního řešení Merak Mail Server 9 pro Windows a Linux uveřejnila společnost Icewarp Czech Republic.Novou verzi komunikačního řešení Merak Mail Server 9 pro Windows a Linux uveřejnila společnost Icewarp Czech Republic. Hlavních změn doznalo především webové rozhraní, zcela postavené na technologii Ajax, která umožňuje v klientském prohlížeči simulovat chování softwarové aplikace.
Kromě jiného se vývojáři v IceWarpu také zaměřili na důležitý trend ve firemní komunikaci – synchronizaci. V nové verzi existuje hned několik koncových zařízení, se kterými je možné synchronizaci provádět. Uživatelé mohou ihned po instalaci serveru synchronizovat svůj kalendář, kontakty, žurnály, či poznámky s jakýmkoliv mobilním zařízením. Integrovaný GroupWare Server zajišťuje pomocí protokolu SyncML kompatibilitu se všemi zařízeními na platformách Symbian a Windows Mobile. Nově byla také přidána kompletní podpora produktů BlackBerry.
Další možnost synchronizace představují e-mailový klienti – MS Outlook, Thunderbird a Novell Evolution. Synchronizaci v tomto případě zajišťuje protokol CalDAV .
Merak Mail server 9 je dostupný v komerční verzi nebo ve verzi zdarma (pro domácnosti, ale také pro malé kanceláře a firmy).
„Naším cílem vždy bylo představit zákazníkům zcela inovativní a moderní technologie. Troufám si tvrdit, že podobně komplexní komunikační platformu jakou je Merak 9 zatím nikdo z našich konkurentů na trh neuvedl“, poznamenal Adam Paclt ředitel společnosti IceWarp Czech Republic.


Komentáře