Microsoft bude Office 2016 aktualizovat podobně jako Windows 10

Microsoft Office 2016 budou na trh uvedeny v úterý 22. září. Spolu s jejich ohlášením Microsoft zároveň uvedl, že aktualizovat je bude podobným způsobem jako Windows 10. Prý, aby byl celý systém pro uživatele přehlednější.

Microsoft bude Office 2016 aktualizovat podobně jako Windows 10


Podle generální manažerky Microsoftu Julie White budou Office 2016 „široce dostupné“ od 22. září. Společnosti s multilicenčními programy si je budou moct začít stahovat od 1. října a už obtýden si je můžou manuálně stáhnout uživatelé s licencemi Home a Personal.

Pokud tak neučiní, v říjnu se jim stáhnou automaticky. Pravidelné bezpečnostní aktualizace se pak Microsoft zavázal dodávat jednou měsíčně.

V jejich doručování přitom volí stejnou strategii jako v případě Windows 10. Uživatelé jsou odkázáni právě na měsíční periodicitu a aktualizace musí přijmout tak, jak je Microsoft doručí. Firemní zákazníci pak budou mít obdobně jako v případě operačního systému na výběr z plánů Current Branch (CB) a Current Branch for Business (CBB).

Zatímco první jmenovaný bude mít měsíční periodicitu a bude obsahovat bezpečnostní patche, opravy bugů i vylepšení funkčnosti, druhý bude k dispozici jednou za čtyři měsíce, s tím, že v mezičase budou v jeho rámci doručovány jen významné bezpečnostní patche. Uživatele tento systém zavazuje mimo jiné také k tomu, že musí program aktualizovat pravidelně, jelikož aktualizace na sebe budou navazovat.

Aniž by to Microsoft výslovně uvedl, existence CB a CBB aktualizačních plánů evidentně nahrává nové firemní strategii, kdy je testovací zodpovědnost přenesena do značné míry na samotné uživatele, což je další charakteristika shodná s Windows 10.

Zjednodušeně řečeno, odběratelé CBB plánu obdrží jednou za čtyři měsíce aktualizace vypracované na základě zpětné vazby a námitek odběratelů CB plánu, kteří tak budou sloužit de facto jako „pokusní králíci“.

Spolu s vydáním Office 2016 začne Microsoft taky postupně omezovat podporu předchozí verze.

„Za dvanáct měsíců už pro Office 2013 nebudeme dodávat žádné další bezpečnostní aktualizace. Proto vám důrazně doporučujeme, abyste během nadcházejícího roku aktualizovali na Office 2016,“ upozorňuje společnost.

A jaké zásadní novinky nová verze kancelářského balíku vlastně přinese? Microsoft slibuje efektivnější propojení s online službami, umožňující kupříkladu práci více lidí na jednom dokumentu v reálném čase a obecně lepší sdílení.

Ti, kteří zatím jen pokukovali po náročnějších funkcích jednotlivých aplikací, nejspíš ocení propracovanější nápovědu, a ti, kteří se při psaní nevyvarují překlepů, zase důkladnější dohled nad pravopisem a gramatikou.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře