Microsoft chce s Windows 7 stihnout vánoční prodejní sezónu

Steven Sinofsky, Senior vice president Windows 7 engineering group, oznámil na firemním blogu, že za 3 měsíce by se Windows 7 mohli začít dodávat výrobcům, o měsíc až dva později pak na pulty obchodů.


Jestliže bude harmonogram finálních fází vývoje podobný jako u předchozích dvou systémů, dočkáme se oficálního zahájení prodeje Windows 7 kdykoliv mezi 11. říjnem a 4. listopadem.

Pokud se Microsoft vydá stejnou cestou jako u Windows XP a RTM (release to manufacturing - vydání OEM verze pro výrobce) bude hotové do tří měsíců počínaje včerejším dnem, bude systém Windows 7 dostupný na nových počítačích již okolo 11. října. Jestliže bude harmonogram podobný jako u Windows Vista, datum vydání se bude pohybovat okolo 4. listopadu.

Tomu by odpovídalo i zahájení americké vánoční prodejní sezóny, která již tradičně začíná v pátek po Dni díkůvzdání. Letos tento "černý pátek" vychází na 27.listopadu.

Microsoft si nicméně nechává zadní vrátka. Sinofsky na firemním blogu dodává, že žádná data stále nejsou definitivní: "Kvalita produktu a jeho bezproblémová finalizace jsou pro nás nejdůležitějšími faktory," zdůrazňuje.

Podle Sinofského se v současnosti celý vývojový tým soustředí na 7 nejdůležitějších bodů:

- možné problémy s instalací
- bezpečnost
- stabilita systému
- hardwarová nekompatibilita
- problémy s instalací softwaru od třetích stran
- bezproblémové aktualizace (viz. článek Microsoft chystá deset „falešných“ aktualizací pro Windows 7)
- potenciální problémy s novým hardwarem, který partneři Microsoftu připravují speciálně pro WIndows 7

Společně s Windows 7 bude na podzim letošního roku uvolněn i Windows Server 2008 RC2.Komentáře