Microsoft chystá ostrý provoz Office 365 od konce června

Podle posledních informací spustí Microsoft ostrý provoz služby Office 365 již 28. června. Vyplývá to z pozvánek, které v této souvislosti již zástupci Microsoftu rozeslali.


Původně Microsoft tvrdil, že cloudová služba Office 365 bude oficiálně zprovozněna někdy později v tomto roce. Již před pár dny ale Steve Ballmer neoficiálně odhalil, že to bude již tento měsíc.

Ballmer tuto informaci poskytl během svého projevu k zástupcům průmyslu v Indii, kdy potvrdil jako termín ostrého spuštění provozu Office 365 právě červen. Microsoft se podle něj snaží intenzivně prosadit v oblasti řešení pro produktivitu a spolupráci a součástí služby Office 365, která je nyní ve fázi beta, budou cloudové verze aplikací Lync, Exchange, SharePoint a Office.

Nicméně i když přepis Ballmerova proslovu byl umístěn na web Microsoftu, zmínka o Office 365 z něj následně zmizela. Možná tedy CEO firmy předem prozradil něco, co mělo zůstat zatím veřejnosti skryto. Podobná situace nastala i před pár dny, kdy Steve Ballmer ohlásil uvedení Windows 8 v roce 2012. Následně ale Microsoft toto tvrzení mírně zpochybnil. Více viz článek Nad chystanou verzí Windows se stále vznášejí otazníky.

Hlavní konkurencí pro Office 365 bude pravděpodobně řešení Google Apps a v zájmu Microsoftu je proto nabídnout vlastní alternativu k aplikacím Googlu co nejdříve. Naopak budoucnost projektu Cloud Office od Oraclu je nejistá. Beta program Office 365 již potvrdil zájem o tento model využívání služeb, protože přilákal více než 100 000 zájemců o testování a byl z původní uzavřené formy rozšířen na veřejnou betu dostupnou komukoliv.Komentáře