Microsoft chystá RC verzi Internet Exploreru 8.0

Vývoj Internet Exploreru 8.0 postoupil do další fáze a po vydání dvou beta verzí by v nejbližší době měla být k dispozici k veřejnému testování i verze označovaná jako Release Candidate 1.


To svědčí o tom, že Internet Explorer 8.0 se blíží ke svému dokončení, i když je pravděpodobné, že se dočkáme ještě dalších Release Candidate verzí - podle některých spekulací (založených na informacích z webu podpory IE8) by měla testovací fáze skončit k posledními březnu a poté by tedy mohla být vypuštěna již finální verze.

V každém případě by podle většiny komentátorů měl být IE8 dokončem během první poloviny roku 2009.

Původně se vypuštění RC1 verze plánovalo neurčitě na první čtvrtletí 2009 a z toho například Gregg Keizer z amerického Computerworldu spekuloval na vydání finální verze IE8 díky podobnosti s dokončováním předchozí verze Internet Exploreru 7 – u něj byla release candidate verze dokončena ke konci srpna 2006 a finální pak přišla v polovině října.

Podobně bychom tedy mohli očekávat finální dokončení osmého Internet Exploreru za necelé dva měsíce po vydání RC a tím pádem se opravdu přiblížit termínu kolem přelomu prvního a druhého čtvrtletí 2009. Nicméně na oficiální ohlášení termínu si budeme muset ještě počkat.

Podle dostupných informací také RC1 verze Internet Exploreru 8.0 nebude zatím určena pro uživatele, kteří testují beta verzi Windows 7, i když v ní je samozřejmě Internet Explorer 8.0 také obsažený, nicméně ve verzi beta 2. Testování RC verze na beta verzi operačního systému by pravděpodobně mohlo vyvolat násobenou nestabilitu a také případné nejasnosti, zda je za ní zodpovědný prohlížeč nebo samotný systém. Proto se u IE8 RC1 počítá pouze s testováním na OS Windows XP a Vista.Komentáře