Microsoft chystá Windows Thin PC, odlehčené Windows 7

Společnost Microsoft vydala release candidate verzi operačního systému Windows Thin PC (TPC), což je odlehčená verze Windows 7 určená pro tenké klienty.


Finální produkt má být dostupný na konci tohoto čtvrtletí. Microsoft již na konci března spustil beta program a přilákal na 12 000 zákazníků a partnerů a tento týden uvolnil ke stažení RC verzi Windows Thin PC, která již svědčí o dokončení produktu. V této fázi se opravují obvykle jen nalezené chyby a nemění se funkcionalita softwaru.

Testeři nového operačního systému říkají, že s ním lze dosáhnout větší bezpečnosti, protože data se neukládají lokálně a také se v něm neinstalují aplikace (jedinou výjimkou jsou klienty pro vzdálený přístup, nástroje pro správu a zabezpečení a přehrávače médií). Klasické produkční aplikace, jako např. kancelářské balíčky, jsou pak používány vzdáleně, nikoliv lokálně. Díky tomu Windows Thin PC vyžadují i podstatně 0méně místa na disku. Zatímco během testovací periody jsou nové Windows k dispozici bez omezení, po uvolnění finálního produktu mají být jen pro účastníky programu Software Assurance Microsoftu.

OS Windows Thin PC může být instalovaný na klienty, staré počítače, notebooky a vzdáleně spravován pomocí řešení Systém Center. Obraz pracovní plochy je streamován z datového centra na tenké klienty za využití technologie Remote FX, kterou Microsoft pro tyto situace vyvinul. Software má umožnit firmám redukovat nákupy nového hardwaru, protože umožňuje plně využívat i počítače, na nichž by plná verze Windows 7 chodila jen s potížemi nebo vůbec. Windows Thin PC také obsahují funkce z edice Windows 7 Enterprise, jako je BitLocker nebo AppLocker pro další zabezpečení koncových bodů.Komentáře