Microsoft do Windows 10 připravuje novou diagnostiku SSD

Diagnostika SSD a variabilnější Váš telefon. Microsoft testuje nové funkce, které bychom jednoznačně přivítali!

Microsoft do Windows 10 připravuje novou diagnostiku SSD


Microsoft začal testovat novou funkci Windows 10, která uživatele upozorní na hrozící problémy s SSD. Ve fázi testování je rovněž aktualizace aplikace Váš telefon (Your Phone), díky níž by bylo možné s ní pracovat s více telefony. Obě novinky jsou součástí Insider buildu 20226, který je v současnosti k dispozici v experimentálním Dev kanálu. Zda se tedy v budoucnu stanou oficiální součástí Windows 10, zatím není jisté. Víme však jistě, že bychom to uvítali.

Pro sledování kondice NVMe SSD se dají v současnosti sehnat nejrůznější utility, Windows samy o sobě ji však nesledují. Zatím. V budoucnu by se tak dít mohlo, a pokud systém vyhodnotí, že disku hrozí selhání, uživatele na to upozorní a vyzve ho k zálohování dat. Disk pak bude v systémovém nastavení označen jako „nespolehlivý“.

„Snaha získat data ze zkolabovaného disku je frustrující a nákladná,“ uvádí Microsoft, „Tahle funkce má detekovat hardwarové abnormality a včas na ně uživatele upozornit. Důrazně jim po obdržení takového upozornění doporučujeme, aby svá data neprodleně zálohovali.“

Druhá testovaná novinka se týká možností aplikace Váš telefon, která – zjednodušeně řečeno – umožňuje propojit telefon s Windows 10 a používat ho skrz operační systém. Ti, kteří mají telefonů více, však můžou narazit na problém. A právě tento problém by měla chystaná aktualizace aplikace odstranit. Nově by totiž mělo být možné v rámci aplikace snadno přepínat mezi více zařízeními.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře