Microsoft dokončil Release Candidate verzi Office 2010

Microsoft dodal "téměř-finální" verzi produktu Office 2010 malé hrstce vybraných testerů, ale neplánuje tento nový build vydat i pro veřejnost, potvrdila společnost ve středu.


Release Candidate (RC) je posledním velkým krokem ve vývoji firmy Microsoft před tím, než tento software bude připraven na uvedení do stavu Release To Manufacturing (RTM), což znamená, že program bude zaslán ke kopírování a připraven ke stažení pro majitele multilicencí.

Ačkoliv byl produkt Office 2010 RC zaslán betatesterům, nebude nabízen široké veřejnosti, narozdíl od beta verze vydané v prosinci. "Jde o jeden z milníků ve vývojovém procesu společnosti Microsoft," potvrdil ve středu mluvčí firmy v e-mailu. "Nicméně neplánujeme zveřejnit tento nový kód pro širokou veřejnost."

Současná verze produktu Office 2007 nebyla v minulosti k dispozici pro veřejnost v RC verzi, nicméně v září 2006 Microsoft vydal produkt nazvaný Office 2007 Beta 2 Technical Refresh. Office 2007 vyšel pro firemní zákazníky v prosinci 2006 a v lednu 2007 se pak dostal do volného prodeje.

Legální kopie produktu Office 2010 Release Candidate jsou pro většinu obyčejných uživatelů oficiální cestou nedosažitelné, nicméně sítě na sdílení souborů (bittorrent) již nabízejí uniklou verzi označenou jako "Office 2010 PRE RTM Build 4730."

Společnost Microsoft uvedla, že se chystá vydat Office 2010 v červnu, nicméně vzhledem k nynějšímu vydání RC verze se začíná spekulovat o tom, že by mohl být produkt uveden do prodeje dříve.

Office 2010 beta verze je stále k dispozici ke stažení ze stránek společnosti Microsoft a platnost vyprší v říjnu 2010.Komentáře