Prohlížeč Edge bude podporovat Skype bez instalace jakéhokoli pluginu

Ještě v průběhu tohoto roku mohou uživatelé Windows 10 očekávat internetový prohlížeč Microsoftu, který bude mít v sobě díky podpoře Object RTC zabudovaný Skype.

Prohlížeč Edge bude podporovat Skype bez instalace jakéhokoli pluginu


Preview Windows 10 build 10547 zahrnuje spoustu vylepšení – a mezi nimi i ukázku mnoha rozhraní Object RTC (ORTC) API pro browser Microsoft Edge. Jde o sadu nástrojů, které vývojářům usnadňují zabudování audio- and videohovorů do webových aplikací, aniž by se musely použít jakékoliv pluginy.

A Skype je samozřejmě logickou volbou pro ORTC. Představitelé Microsoftu oznámili, že se pracuje na nových verzích řešení Skype for Web a Skype for Outlook.com, které budou využívat právě onu novou technologii.

Podle blogu vývojářů Skypu budou moci lidé využívat funkcionalitu Skypu (hlasové i videohovory) v prohlížeči Edge , aniž by si museli cokoliv doinstalovávat. Stát se tak má do konce letošního roku.

Zároveň by se mělo objevit i podobně koncipované řešení Skype for Business, ale u něj Microsoft není schopen prozradit konkrétnější čas, kdy se objeví na trhu.

Object RTC přitom není technologií, kterou vyvinul Microsoft – jde o širší kooperaci organizací, v níž je Microsoft členem.

Webové aplikace podporující tato nebudou potřebovat pro zprovoznění komunikačního kanálu žádný dodatečný software, ať už jde o pluginy či javovské applety – pouze browser, který Object RTC podporuje. Implementace Object RTC je však zatím ještě v plenkách.


Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře