Microsoft konečně odhalil balíček Office dostupný přes web

Společnost Microsoft na úterní Professional Developers Conference předvedla ukázkovou verzi hostovaných Office. Tento krok přišel po více než roce spekulací o tom, kdy konečně Microsoft nabídne svůj kancelářský balíček i na webu, aby tak mohl konkurovat aplikacím Google Docs.Společnost Microsoft na úterní Professional Developers Conference předvedla ukázkovou verzi hostovaných Office. Tento krok přišel po více než roce spekulací o tom, kdy konečně Microsoft nabídne svůj kancelářský balíček i na webu, aby tak mohl konkurovat aplikacím Google Docs.

Microsoft konkrétně předváděl lehkou verzi Office, nazývanou „webové aplikace pro Office“, která obsahuje webový Word, Excel, PowerPoint a také aplikaci OneNote.

Kancelářský balíček Microsoftu je jeden z největších generátorů zisku pro tuto společnost a je možné, že právě proto Microsoft tak dlouho čekal s uvedením jeho hostovaného řešení. V současnosti již začínají být přes web přístupné Google Docs atraktivní i pro některé podnikové zákazníky a ač nejsou stále ve srovnání s produkty Microsoftu tolik rozšířené (nejrůznější verze Office používá přes půl miliardy lidí), rozhodl se Microsoft začít jim konkurovat.

Technické preview hostovaných Office bude veřejně k dispozici ke konci tohoto roku, ale Microsoft zatím nespecikoval, kdy bude dostupný plný balíček a jak to bude s cenovou politikou. Není také zcela jasné, zda bude mít webový balíček stejné funkce jako desktopová verze. Podle některých informací bude plný provoz hostované aplikace zpřístupněn až spolu s vydáním dalšího „regulerního“ balíčku Office s kódovým označením Office 14, což by mělo být až v druhé polovině příštího roku.
Nenechte si ujít:
Jak vznikl Ribbon, aneb proč je uživatelské rozhraní Office 2007 jiné?

OpenOffice.org 3.0: Za první týden 3 miliony stažení

Microsoft skončí s aktualizacemi pro Office 2003 SP2

Google Docs – kancelářský balík zdarma i bez internetu

Analytička IDC Melissa Websterová říká, že Microsoft bude se svojí pozicí na trhu velmi silným hráčem a že vody hostovaných aplikací rozvířila poměrně velká ryba. Díky tomuto kroku by se také mohl zvýšit zájem o aplikace tohoto typu. Úkolem Microsoftu teď bude zajistit, aby mu tímto krokem neklesly zisky z desktopových Office, zakončuje Websterová.


Komentáře