Microsoft mění distribuční model aktualizací Windows

Spojení servisních a kumulativních aktualizací do jednoho balíčku by mělo eliminovat občasné nesrovnalosti.

Microsoft mění distribuční model aktualizací Windows


Microsoft změnil způsob, jakým bude doručovat aktualizace součástí Windows 10, které jsou obsluhovány skrz Windows Update.

Měl by být přehlednější a efektivnější. Dosud Microsoft distribuoval každou servisní aktualizaci (SSU – Servicing stack update) zvlášť, nikoliv jako součást kumulativní aktualizace (CU – Cumulative update).

Nový model oba typy – SSU i CU – spojí do jednoho balíčku. Většina koncových uživatelů Windows by nejspíš jen sotva přiblížila nějakou ze SSU, byť jich jejich systém stáhl už spoustu a představují důležitou součást jeho údržby.

„Servisní aktualizace vylepšují spolehlivost aktualizačního procesu a minimalizují potenciální problémy s ním související. (…) jestliže je nenainstalujete, vystavujete se riziku, že vaše zařízení nebude moct obdržet nejnovější bezpečnostní opravy,“ uvádí Microsoft v doplňující dokumentaci.

Jelikož ale SSU byly vydávány zvlášť – a vzhledem k tomu, že určité CU mohly vyžadovat před svou instalací konkrétní SSU – docházelo v některých případech k nesrovnalostem a chybovým hlášením. Právě z toho důvodu už separátní distribuce SSU a CU končí.

Alespoň pro některé uživatele – kombinované balíčky totiž budou zatím určené jen pro uživatele Windows 10 verze 2004. Postupně by však do nového distribučního modelu měli být zahrnuti i další.

Úvodní foto: Internet Info DG


Komentáře