Microsoft nabídne možnost správy i linuxových řešení

Společnosti Novell a Microsoft navázaly podle slov svých představitelů spolupráci ohledně vývoje vyspělých řešení pro správu Linuxu, která zákazníkům zjednoduší správu smíšených prostředí IT.Společnosti Novell a Microsoft navázaly podle slov svých představitelů spolupráci ohledně vývoje vyspělých řešení pro správu Linuxu, která zákazníkům zjednoduší správu smíšených prostředí IT.
Microsoft a Novell navážou na svou stávající dohodu o technické spolupráci a budou pracovat s průmyslovými standardy a open source komponentami na standardizaci funkcí pro správu. Cílem společného úsilí, které vychází ze špičkové odbornosti Novellu v oblasti open source řešení pro správu Linuxu, je maximalizace hodnoty investic zákazníků do infrastruktury IT.
„Zákazníci v současné době hledají řešení, která jim usnadní správu heterogenních prostředí IT, a Microsoft rozšiřuje sadu System Center o funkce pro správu linuxových distribucí jako SuSE Linux Enterprise,“ řekl Brad Anderson, ředitel divize Management and Services společnosti Microsoft. „Microsoft využívá nástroj Common Information Model Object Manager (CIMOM) projektu OpenPegasus a plánuje k němu přidat vlastní vylepšení. Poskytne tak open source komunitě interoperabilní zprostředkovatele, jež shromažďují data pro správu a zpřístupňují je službám správy.“
Novell využije svou odbornost v oblasti správy linuxových systémů a bude s Microsoftem spolupracovat na zdokonalování produktu System Center Operations Manager 2007 Cross Platform Extensions, který Microsoft nedávno oznámil. Toto rozšíření využívá průmyslové standardy jako WS-Management.
S využitím své spolupráce se společností Microsoft, průmyslových standardů a open source softwaru plánuje Novell také vyvinout nadstavbu nástroje System Center Operations Manager 2007 pro správu Linuxu. Navíc Novell plánuje využít open source interoperabilní zprostředkovatele k rozšíření funkcí produktů Novell ZENworks pro správu Linuxu.


Komentáře