Microsoft nabídne uživatelům Visty bezplatnou aktualizaci na Windows 7

Podle aktuálních informací společnost Microsoft údajně plánuje nabídnout bezplatné aktualizace na nový operační systém Windows 7 všem uživatelům, kteří si koupí počítač s Vistou po 1. červenci 2009.


Informoval o tom web TechARP.com, který již v minulosti přinesl poměrně přesné informace o krocích Microsoftu např. v oblasti vydávání nových softwarových produktů. Tento nový program má být podobný tomu, který Microsoft nabízel od 26. října 2006 do 15. března 2007 těm uživatelům, kteří si koupili počítač s Windows XP a měli pak možnost bezplatně aktualizovat na Vistu. Nicméně tento projekt byl bržděn problémy s dostupností aktualizačních médií a mnoho uživatelů počítačů Dell a HP, kteří chtěli aktualizovat svoje Windows XP na Vistu např. v únoru 2007, bylo podle informací amerického Computerworldu poměrně podrážděných, neboť i když byla Vista již nějakou dobu na trhu, neměli stále k dispozici potřebné nástroje.

Microsoft proskytne prodejcům PC aktualizační média pro Windows 7, které však budou k dispozici až po vypuštění finální verze nového operačního systému.

Podle dostupných informací bude možno aktualizovat operační systém Windows Vista Home Premium na Windows 7 Home Premium, dále Windows Vista Ultimate na Windows 7 Ultimate, ovšem Vista v edici Business bude updatována na Windows 7 Professional a zatím nejsou k dispozici žádné bližší informace o edici Home Basic a není ani jasné, zda bude mít u Windows 7 odpovídající protipól.

V souvislosti s tím stojí za to zmínit, že veřejná beta verze Windows 7 by měla být dostupná již během nejbližší doby, podle webu Microsoftu ne později než příští týden, ovšem řada komentátorů očekává její uvolnění již v souvislosti se čtvrtečním úvodním vystoupením Steva Ballmera na CESu.Komentáře