Microsoft nabízí výrobcům tabletů zdarma Windows 8.1

Společnost v pátek oznámila, že poskytne nejnovější verzi svého systému výrobcům tabletů zdarma. Jedinou podmínkou je zachování standardního vyhledávače Bing v Internet Exploreru.

Microsoft nabízí výrobcům tabletů zdarma Windows 8.1


Nová verze se jmenuje příznačně Windows 8.1 with Bing a měla by podnítit zejména výrobce tabletů, aby do svých zařízení instalovali právě tento operační systém. Prozatím jednoznačně vede Android, který je všem výrobcům hardwaru také k dispozici zdarma, i když i Google si vymiňuje několik povinných výchozích nastavení. Windows 8.1 by díky tomuto kroku měly navýšit svůj podíl na trhu operačních systémů, který prozatím není nijak oslnivý.

„Protože vývoj jde dál, řada z levnějších zařízení bude k dispozici s novou edicí Windows nazvanou Windows 8.1 with Bing,“ napsal mluvčí Miscorosftu Brandon LeBLanc na oficiální blok společnosti. Těmito levnými zařízeními by měly být zejména tablety asijských výrobců, které budou představeny v rámci velké výstavy výpočetní techniky Computex, která proběhne 3. a 4. června v tchajwanské Tchaj-peji. Podle neoficiálních informací by mělo jít o chytrá zařízení s úhlopříčkou displeje nepřesahující 9 palců.

LeBlanc také prozradil, že řada z těchto nových zařízení bude dodávána s kancelářskou sadou Office 2013 nebo s ročním předplatným cloudové varianty Office 365.

Systém je upraven tak, aby mohl pracovat s 1 GB RAM a s 16 GB místa v úložišti.

Podle analytiků je hlavním důvodem této strategie přesun od prodeje softwaru k prodeji služeb a předplatného a k modelu příjmů založeném na kontextové reklamě ve vyhledávačích, která se tolik osvědčuje zejména Googlu.

 


Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře