Microsoft odstaví starší varianty Windows 10

Americký výrobce se rozhodl opětovně přinutit testery v programu Insider k přechodu na nejnovější testovanou verzi systému Windows. Pokud tak neučiní, program budou muset opustit.

Microsoft odstaví starší varianty Windows 10


Krok přichází s vydáním betaverze Windows 10 - 14926. Mluvčí Insider programu upozornila uživatele, že se jim postupně začnou zobrazovat oznámení o nadcházející expiraci, v případě, že stále využívají starší testované verze Windows.

Testeři v rychlém kruhu Insider programu mohou oznámení o expiraci vidět od včerejška. „Od začátku října se tyto počítače začnou každé 3 hodiny restartovat, a 15. října se úplně přestanou spouštět,“ popisuje softwarová inženýrka Dona Sarkarová v příspěvku na blogu firmy.

Přímý předchůdce buildu 14926, build 14915 z 31. srpna, též má zmíněné expirační datum 1. října.

Pokud tedy uživatelé chtějí pokračovat ve využívání Insider programu a získávat aktualizace operačního systému dříve, musí přejít na nejnovější build; ten neexpiruje dříve než 1. května.

Microsoft takto nutil uživatele k aktualizacím již dříve. V polovině října 2015 firma odstavila 11 buildů, vydaných mezi 23. lednem a 9. červencem toho roku. Microsoft krok vysvětloval tak, že nechce ztrácet čas svůj a testerů tím, že by zpracovával chyby, které již byly opraveny.

Podobná upozornění přišla také v dubnu 2015 těsně před oficiálním vydáním operačního systému.

Uživatelé mohou zkontrolovat datum expirace Insider buildu napsáním winver.exe do vyhledávacího řádku Windows 10.

Úvodní foto: Microsoft, IDG


Komentáře