Microsoft opravuje chyby v Service Packu 1 pro Vistu

Společnost Microsoft tento týden vypustila update Service Packu 1 (SP1) pro Vistu, který má zvýšit jeho spolehlivost. Update opravuje několik chyb, včetně závažného problému, který nastával při spouštění vlastních aplikací Microsoftu jako je například Excel 2007 či Windows Media Player.Společnost Microsoft tento týden vypustila update Service Packu 1 (SP1) pro Vistu, který má zvýšit jeho spolehlivost. Update opravuje několik chyb, včetně závažného problému, který nastával při spouštění vlastních aplikací Microsoftu jako je například Excel 2007 či Windows Media Player.

Aktualizace, kterou Microsoft uvolnil v tomto týdnu ke stažení, bude instalována uživatelům automaticky pomocí služby Windows Update během příštího měsíce, jak potvrdil zástupce Microsoftu na fóru podpory.

Jedná se o první aktualizaci opravující spolehlivost SP1 pro Windows Vistu od jeho vydání v březnu 2008, která je nezávislá na běžných měsíčních bezpečnostních updatech. Právě problém se spouštěním některých aplikací se stal hlavním důvodem jejího, neboť podle popisu k aktualizaci byly údajně problémy se spouštěním větších aplikací v případě, že počítač běžel již delší dobu, a pokud se na něm uživatel pokoušel spustit například Excel 2007, mohl se setkat s hláškou „Excel.exe není platná aplikace Win32“ (Excel.exe is not a valid Win32 application).

Uživatelé tento problém nahlásili na fórum pro podporu Visty hned na začátku dubna s tím, že s problémy se setkali hlavně v souvislosti s aplikacemi z kancelářského balíčku Office 2007, Windows Media Playeru nebo také při používání ve Vistě zabudovaného nástroje pro grabování obrazovek.

Během tří týdnů inženýři Microsoftu tuto chybu potvrdili a sdělili, že společnost pracuje na její opravě. John Gray, který se identifikoval jako zaměstnanec Microsoftu, situaci okomentoval, že chyba je matoucí, protože problém není ani v chybném souboru spouštěné aplikace, ani v nedostatku systémových zdrojů a projevovala se až v tom případě, když byl uživatel přihlášen po delší dobu.
Nenechte si ujít:
Windows Vista: Vývojáři software je nechtějí příliš podporovat

Windows XP: Jak velcí výrobci reagují na ukončení jejich prodeje?

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém

Service Pack 1 pro Vistu konečně i v češtině!

V tomto týdnu Gray na stejném fóru zveřejnil informaci, že opravná aktualizace je již k dispozici a poděkoval všem uživatelům za trpělivost.

Mezi další opravy, které aktualizace SP1 pro Vistu zahrnuje, patří například opravená chyba způsobující pád přehrávače QuickTime od Apple a problémy s přehráváním audia a videa na počítačích, vybavených síťovým adaptérem od nVidie.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře