Microsoft: Podpora Internet Exploreru 6.0 bude trvat ještě pět let

Chystaný konec podpory již osm let starého prohlížeče, naplánovaný až na rok 2014, se setkává s kritikou. Ozývá se totiž řada hlasů, že by podpora IE6 měla skončit již mnohem dříve, nicmémě Microsoft tento krok odmítá.


Internet Explorer 6.0 je na trhu už osm let a čeká jej ještě dalších pět let života, potvrdil Microsoft s tím, že řada uživatelů u tohoto prohlížeče stále setrvává a nechtějí nebo nemohou z nějakého důvodu aktualizovat na novější verzi. Podpora IE6 bude i přes jistou archaičnost tohoto browseru stále pokračovat a není ji možné vzhledem k provázání jeho životního cyklu s Windows XP ukončit dříve. Konkrétně Microsoft definitivně skončí s podporou tohoto prohlížeče 8. dubna 2014, podobně jako tomu bude u Windows XP.

Dean Hachamovitch, generální manažer skupiny Internet Exploreru, vyzval uživatele, že spíše než aby pořádali petice a protestní akce za ukončení podpory Internet Exploreru 6.0, bylo by vhodnější přesvědčit hlavně správce ve firmách k inovaci jejich softwaru na novější a v roce 2014 bude tento prohlížeč již skutečně silně zastaralý.

Hachamovitch totiž uznává, že řada uživatelů nemůže aktualizovat na novější prohlížeč, neboť mají např. omezená práva na firemních PC, kde za ně rozhodují jiné lidé a ti by měli zařídit plynulý přechod na novější verzi. Na internetu také vznikají již řadu let petice za konec Internet Exploreru 6.0 a např. na takových sítích jako je Facebook, Digg nebo YouTube lze najít výzvy uživatelům, aby opustili tento starý prohlížeč. Např. pod petici s názvem „IE6 musí zemřít“, která se uskutečnila na Twitteru, se podepsalo více než 12 000 uživatelů.

Na druhou stranu v opačných diskusích uživatelů Internet Exploreru 6.0 lze vysledovat, že více než dvě třetiny jej z nějakého důvodu nechtějí nebo nemohou opustit. Hachamovitch proto apeluje na IT administrátory ve firmách, aby jimi spravované počítače se starším softwarem začali postupně připravovat na migraci na novější prohlížeč, přičemž při přechodu na zatím Internet Explorer 8.0 by se většina uživatelů neměla setkat s žádnými výraznými obtížemi.Komentáře