Microsoft poodhalil další detaily o Windows Serveru 2008 R2

Microsoft již nabízí na TechNetu dokumentaci k Windows Serveru 2008 R2, kde je probíráno, jak konfigurovat nové technologie, jež jsou součástí tohoto operačního systému.


Windows Server 2008 R2 (pouze v 64bitové edici) je k dispozici ve verzi beta již od 8. ledna spolu s Windows 7, přičemž s vydáním ve finální podobně se počítá buď na konci tohoto roku nebo na začátku příštího.

Zmíněná dokumentace obsahuje důkladný seznam nových funkcí, které se týkají například zvýšení odolnosti proti výpadkům při využití virtualizace, AppLockeru, práce v síti, se Smart Cards či při řízení uživatelských účtů (UAC). Obsažena je také migrační dokumentace, nástroje sloužící jako detailní průvodci a také tipy pro konfiguraci a správu technologií obsažených v OS Windows Server 2008 R2.

Důraz je také kladený na integraci s Windows 7 a kompatibilitu jejich s funkcemi, jako je např. DirectAccess pro přímé připojení k internetovým zdrojům bez nutnosti využívat VPN s možností využití protokolu IPv6 či BranchCache, která umožňuje cachovat nejčastěji používaná data v různých odděleních firem, a pokud některý z uživatelů vyžaduje dokument či soubor, který již před ním stahoval někdo jiný, získá ho rovnou z cache a nezatěžuje tím zbytečně internetové připojení firmy. Mezi další vlastnosti patří BitLocker to Go, který umožní nastavit politiky pro výměnné disky a šifrovat data na nich či read-only souborový systém DFS (Distributed File System), jenž má za cíl zabezpečit důležitá data před změnou či smazáním.

Tento týden také Microsoft odhalil svojí mobilní strategii, v níž hrají důležitou roli klientské a serverové operační systémy.Komentáře