Microsoft představil změny v Office Web Apps

Společnost testuje novou verzi Office Web Apps, aplikačního balíku přístupného přes internetový prohlížeč.

Microsoft představil změny v Office Web Apps


Všechny změny v sadě Office Web Apps, kterou každý měsíc použije více než 50 miliónů uživatelů a do které patří webové verze programů Word, Excel, PowerPoint a OneNote, se podle Microsoftu točí kolem čtyř základních oblastí: vytváření dokumentů, podpory dotykového rozhraní, spolupráce a výkonu.

„Jelikož jde o produkt hostovaný v cloudu, Microsoft sadu Office Web Apps vždy průběžně vylepšoval. Novinky, které testujeme nyní, jsou však daleko významnější,“ napsal na svém blogu Mike Morton, programový manažer Office Web Apps. Plánovaná aktualizace pro webovou sadu prý představuje největší změnu v její dvouleté historii.

Pokud jde o samotné dokumenty, jejich vytváření se má v nové verzi dostat na profesionálnější úroveň. Vylepšení se tak budou týkat hlavně nových možností v rozvržení dokumentu a formátování jeho obsahu. Microsoft si je také vědom rostoucího významu dotykových displejů, což se má odrazit na uživatelském rozhraní přívětivějším k ovládání aplikační sady pomocí prstů.

Cílem Microsoftu je dále posílit možnosti spolupráce, takže v nové verzi budou již všechny aplikace přístupné více uživatelům, kteří v dokumentech budou moci provádět změny. To znamená, že více lidí bude moci nově pracovat také v aplikaci PowerPoint, která byla dosud jedinou aplikací nenabízející tuto možnost. Novinkou je také vkládání komentářů do dokumentů a prezentací bez nutnosti zapojení se do editace souborů. Stejně tak bude možné na tyto komentáře odpovídat. Posledním velkým vylepšením je pak vyrovnaný výkon při rostoucím obsahu v dokumentu. Jinými slovy prý uživatel nepozná žádný rozdíl ve výkonu při psaní či formátování textu.

 

office-web-apps

 

Zájemci o test nové verze se mohou přihlásit ke svým účtům SkyDrive prostřednictvím speciálního odkazu http://skydrive.live.com/?officebeta=1. Další možností je zúčastnit se veřejného testování sady Office 365, protože Office Web Apps jsou součástí její beta verze.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře