Nečekejte na buildy Windows 10, Microsoft jejich vydávání zastavil

Microsoft zastavil distribuci nových preview buildů operačního systému Windows 10, jelikož se podle svých slov „výrazně přiblížilo“ datum vydání finální verze tohoto OS.

Nečekejte na buildy Windows 10, Microsoft jejich vydávání zastavil


 Jak uvedl na oficiálním blogu Microsoftu Gabriel Aul, americký gigant je nyní „velmi blízko vydání finální verze Windows 10 a jeho inženýři pracují velmi tvrdě na tom, aby bylo všechno tak, jak má.“ Z prohlášení Aula je patrné, že se Microsoft blíží do „velkého finále“ a již brzy vydá tzv. RTM (release-to-manufacturing) verzi Windows 10.

Ta bude předána OEM partnerům, kteří budou moci následně Windows 10 nainstalovat na svá zařízení. Dříve se spekulovalo o tom, že by Microsoft mohl vydat RTM verzi již během uplynulého týdne, což se však nakonec nestalo.

Představitelé Microsoftu v pondělí také učinili další dvě prohlášení. Nejprve uvedli, že při vydání Windows 10 devětadvacátého června nebudou k dispozici ke koupi žádné počítače s tímto operačním systémem.

Následně však mluvčí amerického gigantu toto prohlášení změnil, když pro portál PC World upřesnil, že OEM partneři jako Dell, Acer, Hewlett-Packard a Lenovo zařízení s Windows 10 29. července prodávat začnou.

Lidé, kteří Windows 10 testují (Microsoft novou verzi svého OS zpřístupnil veřejnosti k testování na konci minulého roku), získají finální build 29. července. Následně budou moci na Windows 10 bezplatně přejít uživatelé počítačů s Windows 7 a Windows 8.1.

Uživatelé těchto verzí Windows si svou kopii Windows 10 mohou „rezervovat“ přímo v systémové liště svého OS. Pokud tak učiní, Windows 10 se jim po 29. červenci automaticky stáhnou a s jejich svolením i nainstalují.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře