Microsoft přichází s nabídkou pro studenty a zaměstnance škol

Společnost Microsoft představila novou nabídku cenově zvýhodněných produktů, určenou studentům a zaměstnancům všech typů škol v České republice.Společnost Microsoft představila novou nabídku cenově zvýhodněných produktů, určenou studentům a zaměstnancům všech typů škol v České republice.

Nová nabídka Microsoftu, označovaná jako „studentský select“ je součástí programu Potenciál bez hranic a má za cíl studentům díky nižším cenám (které jsou snížené zhruba o 85% oproti běžně dostupným verzím) umožnit legálně používat vybrané softwarové produkty této společnosti. V současné době se jedná o 19 produktů, počínaje upgrady operačního systému Windows Vista Business a Ultimate (ty jsou k dispozici pouze pro již dříve nainstalované kvalifikované operační systémy), přes různé verze sady Office 2007 a nástroje pro vývojáře jakými jsou Expression Web, Expression Blend, Expression Media a Expression Studio, až po vzdělávací aplikace jako například Encarta Premium 2008 či Microsoft Math 3.0.

Produkty zakoupené v rámci této licence, která je časově neomezená a platí tedy doživotně, mohou být použity pro nekomerční využití a jsou také bez problémů přenositelné na nový hardware. K dispozici jsou všechny jazykové mutace, které u konkrétního produktu existují a studenti mohou také využít práva downgrade a v rámci platné licence tedy instalovat libovolnou předchozí verzi daného produktu.

Na tomto projektu se spolu s Microsoftem podílí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, dále společnosti Abakus a Autocont, ale například i studentská organizace Silicon Hill. Právě její členové z řad studentů spolupracovali jak na výběru vhodných programů, tak i na vytvoření webového portálu pro internetový obchod, kde lze zvýhodněné produkty zakoupit. Mimoto jsou k dispozici i v kamenných obchodech společnosti Autocont či v prodejnách skript na vysokých školách.


Komentáře