Pozor! Windows 10 se začnou stahovat automaticky

Uživatelé operačních systémů Microsoft Windows 7 a 8.1 ucítí v nadcházejících dnech ještě větší tlak na to, aby přešli na nejnovější Windows 10.

Pozor! Windows 10 se začnou stahovat automaticky


Microsoft totiž začne operační systém stahovat automaticky jako doporučenou aktualizaci. Dle společnosti tato změna nastane od pondělí a bude aplikována v několika fázích.

Uživatelé, kteří mají v počítači nastaveno automatické stahování a instalaci doporučených aktualizací (což je základní nastavení) uvidí nově instalátor Windows 10, vyzývající k aktualizaci systému.

Ačkoli se nové Windows samy stáhnou, o instalaci stále ještě rozhodují sami uživatelé. Nabídku k instalaci mohou zkrátka odmítnout.

Těm, co na nový OS přejdou a nebude se jim líbit, dá Microsoft možnost do 31 dnů update zrušit a vrátit se zpět k původním Windows, ať už 7 nebo 8.1.

Na tuto novou obchodní strategii Microsoftu se čekalo již delší dobu. Už v říjnu ji firma oznámila, s tím, že se uskuteční na začátku roku 2016. Samotný čin poukazuje na vysokou důvěru společnosti ve svůj operační systém, neboť se pokouší o přechodu na něj přesvědčit i ty, co o něj prozatím nejeví příliš zájem.

Vynaložený tlak má ještě jeden praktický efekt. Zajistí, že skutečně maximum uživatelů provede přechod na Windows 10, dokud je zdarma. Tato možnost totiž skončí v červenci tohoto roku.

Úvodní foto: Microsoft, IDG


Komentáře