Microsoft přináší novinky pro BizTalk Server

Společnost Microsoft plánuje během několika následujících let velmi těsné propojení jejího Business Process Management (BPM) softwaru BizTalk Server s nedávno oznámeným AppFabric serverem.


Služba AppFabric, jež byla spuštěna pro beta uživatele toto úterý, dovoluje vývojářům vyvíjet a ovládat .Net aplikace, pokud jsou přihlášeni v systému Windows Server nebo budou využívat blížící se cloud systém společnosti Microsoft Windows Azure. Využívá přitom technologii, jež byla pojmenována kódovým označením "Dublin".

AppFabric také poskytuje vyrovnávací paměť pro zvýšení výkonu.

Všechny tyto vlastnosti se liší od produktu BizTalk Server, který pomáhá společnostem integrovat jejich .Net aplikace s non-.Net aplikacemi a toky dat.

AppFabric "není server pro integraci aplikací, jako třeba BizTalk," řekl v úterý během interview na konferenci Professional Developers Conference 2009 v Los Angeles Mark Berman, ředitel produktového plánování pro Windows Server AppFabric. Detaily ohledně toho, jak bude eventuálně BizTalk spolupracovat s AppFabric "se musí teprve určit," řekl Berman.

Mimochodem společnost Microsoft plánuje vydat upgrade pro BizTalk Server příští rok.

BizTalk Server 2009 R2 bude vývojářům nabízet rozhraní a vylepšení za účelem jednoduššího propojení .Net aplikací s jinými platformami. Vylepšení se budou týkat "graphical process mapper", což je utilita, která dovoluje řídit parametry výkonu, podpory "out-of-box" pro filtrování událostí a dodávek, a schopnosti využívat PowerShell k přístupu k manažerským úkolům.

Společnost Microsoft vydala první verzi produktu BizTalk Server 2009 toto jaro a využívá ho již 10 tisíc společností, z Global 1000 (žebříček tisíce nejúspěšnějších světových společností) dokonce 80 % , tvrdí Anil Nori, inženýr společnosti Microsoft.Komentáře