Microsoft přiznává další potíže s aktualizací Windows Phone 7

Problémy s aktualizováním některých smartphonů na novou verzi Windows Phone nekončí...


Microsoft přiznal, že se objevil další problém s aktualizací jeho nového mobilního operačního systému a to konkrétně u smartphonů Samsung Focus a Omnia 7. Potíže, které se prvně objevily letos v únoru, tedy zdaleka ještě nejsou zcela vyřešeny.

Zástupci společnosti Microsoft potvrdili, že uživatelé zmíněných přístrojů zatím nedostali notifikaci k updatu Windows Phone 7. Michael Stroh z Microsoftu, který odpovídá na dotazy uživatelů na blogu Windows Phone, tvrdí, že jeho společnost zatím situaci zkoumá, ale v současné chvíli není zatím příliš co odpovědět. Zdá se, že to, zda uživatelé získali notifikaci k aktualizaci nebo ne, závisí také na revizi telefonů. Např. majitelé smartphonů Focus rev. 1.3 již měli možnost aktualizaci nainstalovat, zatímco ti s rev. 1.4 nikoliv.

Stroh dále potvrzuje, že Microsoft zastavil aktualizaci modelů Omnia 7, které jsou nabízeny zejména v Evropě. Tým údajně objevil technické problémy při updatu a nyní se podle něj pracuje na jejich odstranění.

Jak je vidět, potíže s aktualizací Windows Phone 7 nekončí. Při první vlně updatu, která měla opravit samotný proces aktualizace, byla v únoru vyřazena z provozu rovná desetina přístrojů (viz článek Windows Phone 7: Každý desátý smartphone po aktualizaci nefunguje). Kvůli tomu Microsoft oddálil distribuci své první majoritní aktualizace, která přidávala přístrojům takové funkce jako kopírování a vkládání obsahu. Nicméně díky tomu, že z opatrnosti proces updatu OS probíhá postupně, vynořily se podomácku vyrobené nástroje pro okamžitou aktualizaci smartphonů, které ale údajně byly po této neoficiální aktualizaci dále nespravovatelné (o tom jsme psali v článku Microsoft si vynutil stažení nástroje na neoficiální aktualizaci Windows Phone). Problémy s updatem mobilního OS od Microsoftu se zdají být nekonečné a je otázkou, jak ovlivní celkové přijetí této platformy trhem, protože nelze vyloučit, že řadu potenciálních uživatelů popisované potíže odradí...Komentáře