Microsoft prodloužil firmám lhůtu aktualizace Windows

Microsoft ve středu o tři měsíce prodloužil lhůtu pro firmy, které si chtějí na své počítače nainstalovat Windows 8.1 Update, a znovu upozornil koncové zákazníky, že již mají na upgrade jen necelé čtyři týdny.

Microsoft prodloužil firmám lhůtu aktualizace Windows


Krátký termín byl nedávno kritizován řadou IT expertů, kteří poukazovali na to, že dříve Microsoft poskytoval svým zákazníkům při upgradu na nový service pack lhůtu čtyřiadvacet měsíců. I když Windows 8.1 Update není jako service pack vyloženě označen, je tomuto balíku velmi podobný, a tak se očekávalo, že u něj bude platit stejná politika. Microsoft to tak nevidí. V emailové odpovědi na otázky amerického Computerworldu mluvčí společnosti uvedla, že „uživatelská podpora ve Windows 8.1 Update se neliší od starších verzí Windows“ a při dotazu na vysvětlení pětitýdenní lhůty pro instalaci Windows 8.1 Update dodala, že „Windows 8.1 Update je kumulativní aktualizací pro Windows 8.1 a nemění zásady podpory životního cyklu Windows 8.“

To je pravda, uživatelé, kteří doposud neupgradovali z Windows 8 na Windows 8.1, mají čas do 12. ledna 2016 (více než čtyřiadvacet měsíců od vydání Windows 8 v roce 2012) aby svůj přechod dokončili, než jim Microsoft přestane dodávat nové opravy. Avšak tvrzení Microsoftu, že Win8.1U se neliší od jakékoliv jiné aktualizace, pokulhává: čas daný na migraci byl mnohem kratší a na rozdíl od jiných lhůt zde Microsoft uživatele dopředu neinformoval. Pokud uživatelé Windows 8.1 nepřejdou na Win8.1U během stanoveného časového limitu, nebudou již moci stahovat bezpečnostní aktualizace, což je stejný důsledek, jako kdyby uživatelé nepřešli na nový service pack během 24měsíční lhůty.

Brandon LeBlanc z Microsoftu se k novému prodloužení lhůty pro firmy na oficiálním blogu vyjádřil s tím, že „s příchodem Windows 8.1 Update chce společnost uživatelům nabízet nové funkce s větší kadencí, než dříve.“ Analytik Michael Silver ze společnosti Gartner k tomu dodal, že „Microsoft se chystá zavléct organizace a jednotlivé uživatele do nového světa rychlejších aktualizací, ať se jim to už líbí, nebo ne.“ Podle LeBlanca Microsoft s firemními zákazníky nový přístup aktivně probíral a naslouchal jejich odezvě. „V důsledku toho jsme se rozhodli prodloužit lhůtu pro firemní zákazníky tak, aby měli na instalaci nové aktualizace další tři měsíce.“ I tak je však lhůta jen zlomkem toho, na co jsou uživatelé zvyklí u standardních service packů. Microsoft včera také oznámil, že se mu povedlo opravit chyby, kvůli kterým měli někteří uživatelé problém s instalací Windows 8.1 Update.

 

Úvodní foto: © PixBox - Fotolia.com


Komentáře