Microsoft nečekaně prodlužuje podporu Exchange Serveru 2010

Firmy dostaly na přechod z Exchange Serveru 2010 dalších devět měsíců.

Microsoft nečekaně prodlužuje podporu Exchange Serveru 2010


Microsoft uvedl, že prodlouží podporu Exchange Serveru 2010 o dalších devět měsíců. „Po zhodnocení jeho stávajícího rozšíření jsme se rozhodli posunout konec Extended Supportu (prodloužené podpory) Exchange Serveru 2010 ze 14. ledna 2020 na 13. říjen 2020,“ uvedl Greg Taylor, šéf produktového marketingu Exchange týmu.

Extended Support je termín, kterým Microsoft označuje druhou polovinu obvyklé dekády, po kterou poskytuje podporu svým komerčním produktům.

Ačkoliv Microsoft nebude vydávat žádné záplaty pro chyby nesouvisející s bezpečností ani přidávat nové funkce během daného období, uživatelé se můžou spolehnout alespoň na bezpečnostní aktualizace produktu.

„Vaše instalace Exchange 2010 samozřejmě poběží i po skončení prodloužené podpory, s ohledem na změny a možná rizika však doporučujeme, abyste co nejdřív přešli na jinou službu.“ Dle Taylora Microsoft podporu prodloužil, jelikož řada zákazníků měla problémy připravit přechod k původnímu lednovému datu.

„Uvědomujeme si, že ukončení podpory tak populárního a spolehlivého produktu, jakým je Exchange Server 2010, povede ke změnám a také víme, že někteří z vás už na přechodu k novější verzi Exchange Serveru nebo jiným službám pracují.“

Uživatelé mají možnost zůstat u emailu on-premise anebo se kompletně přesunout na cloudový Exchange Online, který mohou získat v balíčku s předplatným Office 365, respektive Microsoftu 365. Variantou je také hybridní řešení kombinující obojí zmíněné.

On-premises možnosti zahrnují Exchange 2013 (podpora končí 11. dubna 2023) nebo Exchange 2016 (do 14. října 2025). Přímý upgrade z Exchange Serveru 2010 na Exchange Server 2019 možný není.

Taylor za Microsoft doporučuje cloudové řešení, zaručující do značné míry automatizaci aktualizačního procesu.

Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com


Komentáře