Microsoft slibuje hladký přechod na Windows 8

Podle Microsoftu má být každý počítač s Windows 7 schopný pracovat i s chystanými Windows 8, protože hardwarové nároky zůstanou na stejné nebo ještě nižší úrovni.


Operační systém Windows 8 by měl být uveden na trh během příštího roku, takže se již pomalu stává aktuální otázka pro migraci na ně. Microsoft chce přesvědčit firmy a uživatele, že se nemusejí letos obávat nákupu nového hardwaru s tím, že by jim na něm Windows 8 nefungovaly. Chystané Windows 8 se totiž adaptují na konfiguraci počítače a podle toho nabídnou odpovídající funkce. Již dříve ovšem vyplulo na povrch, že ne všechny funkce budou na současných PC dostupné (viz článek Windows 8: Řada funkcí nebude na starších PC podporována).

Tami Reller, viceprezident Microsoftu pro platformu Windows, říká, že Windows 8 budou kompletním redesignem tohoto operačního systému, od podpory procesorů až k uživatelskému rozhraní.

Bližší informace o Windows 8 se očekávají na konferenci Build v kalifornském Anaheimu, která se bude konat 13. až 16. září a očekává se i uvolnění dalšího technického preview tohoto operačního systému Microsoftu. Podle Rellera bude na konferenci řeč hlavně o tom, jak ukázat vývojářům hardwaru a softwaru, jak mohou využít výhod budoucích Windows. Spekuluje se i o tom, že by Microsoft při této příležitosti mohl uvolnit i veřejnou testovací verzi.

Co se týká nového dlaždicového rozhraní Windows 8, Reller potvrzuje, že Windows 8 budou fungovat stejně dobře s dotykovými displeji jako s klasickou myší a klávesnicí a počítá se také s Internet Explorerem 10, který má být schopný využít dotykové displeje a plných možností hardwarové akcelerace.Komentáře