Microsoft spouští veřejné testování cloudového balíčku Office 365

Ten má na rozdíl od základních Office Web Apps obsahovat nástroje pro komunikaci, spolupráci a lepší produktivitu zaměstnanců ve firmách.


Tento dlouho očekávaný kancelářský balíček určený primárně podnikové klientele konkrétně obsahuje hostované verze aplikací Lync, SharePoint a Exchange. Tyto hostované aplikace budou vycházet z aktuální řady kancelářských produktů 2010, která byla v nedávné době uvedena Microsoftem na trh.

Finální verze produktu bude uvolněna v příštím roce a v úterý spuštěná beta je dostupná momentálně ve 13 zemích. Firmy s méně než 25 zaměstnanci zaplatí za jeho používání údajně částku odpovídající 6 dolarům za uživatele na měsíc. Pro větší firmy pak Microsoft připravil rozšíření funkcionality a u nich má být cena až 24 dolarů za uživatele na měsíc podle vybraných doplňků. K dispozici ovšem bude pro větší firmy i verze se základní funkcionalitou, která má začínat na částce 2 dolary za uživatele za měsíc.

Office 365 původně testovalo několik stovek firem, ale díky programu beta se tento okruh výrazně rozšiřuje. Později by tento balíček měl obsahovat např. i Microsoft Dynamics CRM Online a má být uvolněna i speciální verze určená pro vzdělávací instituce, která by měla být aktualizací hostovaného balíčku pro spolupráci a komunikaci Live@edu.

Microsoft slibuje u balíčku garanci dostupnosti 99,9 %, přístupnost přes webové prohlížeče nejrůznějších typů a podporu mobilních přístrojů běžících na všech hlavních platformách, tj. iOS, Android, BlackBerry a Windows Phone. Microsoft si od balíčku slibuje větší konkurenceschopnost zejména vůči Google Apps, které jej v posledních letech dostávají pod tlak. Na tom se shodují i analytici, podle kterých je toto konkurenční prostředí vhodné a stimuluje rozvoj dalších funkcí u obou stran, podobně jako je tomu třeba v případě internetových vyhledávačů.Komentáře