Microsoft ustoupil od plánu nutit uživatelům vlastní vyhledávač

Kritika uživatelů přiměla Microsoft odpískat plán na vnucení vyhledávače Bing.

Microsoft ustoupil od plánu nutit uživatelům vlastní vyhledávač


Microsoft ustoupil od kritizovaného záměru začít v prohlížeči Chrome defaultně využívat vyhledávač Bing. Ten patří právě Microsoftu.

O záměru firma původně informovala nenápadně minulý měsíc. Bing v Chromu chtěla vnutit uživatelům sady Office 365 ProPlus, a to ve verzi 2002. Součástí její instalace mělo být rozšíření právě pro Bing, přičemž v budoucnu chtěla firma totéž aplikovat i pro prohlížeče Firefox.

Rozhodnutí zdůvodňovala jako nezbytný krok pro implementaci nástroje Microsoft Search, který v případě provázání s Office 365 účtem uživatelům umožňuje pohodlně vyhledávat interní informace, jako jsou dokumenty uložené na OneDrivu či SharePointu, přímo z adresního řádku prohlížeče. To je v současnosti možné s novou verzí prohlížeče Edge postavenou obdobně jako Chrome na opensourceovém projektu Chromium.

Zjednodušeně se tedy dá říct, že Microsoft zamýšleným krokem víc sledoval prosazení nové funkce Office 365 a tedy i Office 365 samotných. Reakce však přišly téměř okamžitě a pozitivní rozhodně nebyly. Naopak.

Byly natolik kritické, že Microsoft se rozhodl od záměru ustoupit a uvedl, že „uživatelům nechá ve výběru vyhledávače volnou ruku“. Výjimkou jsou firemní počítače využívající služeb Active Directory.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře