Microsoft uvedl Hyper-V Server 2008 na český trh

Technologii Microsoft Hyper-V Server 2008 pro virtualizaci serverů na bázi hypervizoru, jež zákazníkům umožní konsolidovat provoz velkého množství operačních systémů na jediný fyzický server uvedla na český trh společnost Microsoft. Zákazníci si jej mohou bezplatně stáhnout ze stránek http://www.microsoft.com/Hyper-VServer. Microsoft současně představil nabídku specializovaných služeb, školení a certifikátů pro IT profesionály, s cílem usnadnit zákazníkům nasazení virtualizačních technologií.Technologii Microsoft Hyper-V Server 2008 pro virtualizaci serverů na bázi hypervizoru, jež zákazníkům umožní konsolidovat provoz velkého množství operačních systémů na jediný fyzický server uvedla na český trh společnost Microsoft. Zákazníci si jej mohou bezplatně stáhnout ze stránek http://www.microsoft.com/Hyper-VServer. Microsoft současně představil nabídku specializovaných služeb, školení a certifikátů pro IT profesionály, s cílem usnadnit zákazníkům nasazení virtualizačních technologií.
Microsoft Hyper-V Server 2008 je virtualizační produkt založený na technologii hypervizoru, tenké softwarové vrstvě mezi hardwarem a spuštěnými operačními systémy. Přináší zjednodušené, spolehlivé a optimalizované řešení pro ty zákazníky, kteří chtějí konsolidovat systémy založené na systémech Windows a Linux na jeden fyzický server. Současně umožňuje zákazníkům využít stávající systémy pro řízení aktualizací, správu informačního systému a řízení zdrojů.
Nástroje pro řízení a správu zdrojů v technologii Microsoft Hyper-V Server 2008 vycházejí ze sady produktů Microsoft System Center, která poskytuje centralizovanou správu fyzických i virtuálních zdrojů na pracovních stanicích i serverech v datových centrech, a to přímo z jednoho místa. Mezi tyto nástroje patří také Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008, který zákazníkům umožňuje nastavit a implementovat nové virtuální stroje a centrálně spravovat virtualizovanou IT infrastrukturu.
Více informací o technologii Microsoft Hyper-V Server 2008 najdete na stránkách www.serveronauti.cz/virtualizace. Aktuální nabídku specializovaných služeb, školení a certifikátů k tématu virtualizace najdete na http://www.microsoft.com/learning/virtualization.


Komentáře