Microsoft uvolnil diagnostický nástroj Fixit Center pro uživatele Windows XP a Visty

Nová služba zahrnuje i funkcionalitu z operačního systému Windows 7.


„Program je kombinací desktopového klienta a backendové služby. Uživatelům starších verzí Windows poskytuje i některé z výhod Windows 7,“ říká Lori Brownell z Microsoftu. Dodává přitom, že Microsoft musí poskytovat kvalitní podporu i těm uživatelům, kteří nepoužívají nejnovější operační systém Windows 7, a těch je většina. Služba s názvem Fixit Center tak používá stejnou technologii, která pohání i diagnostický nástroj Action Center ve Windows 7.

Na uživatelovu žádost provede klient Fixit Center důkladný test počítače. Ve finále mu pak nabídne automatické provedení oprav nebo jej nechá tyto kroky provést samotného. Na rozdíl od nástroje Action Center však musí k aktivaci služby Fixit Center v systémech XP a Vista dojít ručně. Program je také možné propojit s účtem Windows Live ID, kde se posléze uloží informace o provedených testech a opravách. Pracovníci Microsoftu tak budou moci lépe posoudit každou konkrétné situaci a doporučit další postup.

Program Fixit Center může být nainstalován na neomezený počet počítačů. Klient, který je určen především pro běžné spotřebitele a malé podniky, se v současné době nachází ve fázi beta a je každému volně k dispozici na stránkách společnosti. Microsoft nepočítá s integrací Fixit Center v dalším Service Packu pro Windows Vista. Soustředit se chce především na diagnostiku v budoucích verzích Windows.Komentáře