Microsoft uvolnil RC verzi SP1 pro Windows 7, finální verze možná již v lednu

Microsoft tento týden bez většího rozruchu uvolnil Release Candidate prvního servisního balíčku pro Windows 7 a pro Windows Server 2008 R2. Nové funkce ale nečekejte.


Service Pack 1 pro poslední verze Windows je k dispozici pro širokou veřejnost ke stažení už od úterý, nicméně Microsoft to s jeho propagací příliš nepřehání, i když se jedná o důležitý krok a o poslední milník před uvedením tohoto produktu do výroby (RTM). Jak již bylo ohlášeno, jedná se o kombinovaný produkt určený jak pro klientské, tak serverové OS. Konkrétní uvedení na trh je naplánováno mezi koncem prosince 2010 a pozdějším únorem 2011, ale odhady komentátorů se shodují, že by se první servisní balíček pro Windows 7 / Windows Server 2008 R2 mohl objevit s největší pravděpodobností v druhé polovině ledna příštího roku.

Microsoft také již poněkolikáté zopakoval, že od SP1 nelze očekávat žádné nové funkce a jedná se tedy primárně o kolekci oprav nalezených chyb a zranitelností od vydání původních verzí výše zmíněných operačních systémů. Pro uživatele, kteří provádí pravidelnou aktualizaci, tak tento balíček nepřináší tedy prakticky nic nového.

Naši američtí kolegové ale přece jen objevili jednu aktualizaci, která stojí za zmínku a to je vylepšení Remote Desktop klienta, který nyní pracuje s RemoteFX, což je nová platforma pro vzdálený přístup.

K dispozici je ke stažení jak 32bitová, tak i 64bitová verze SP1, kterou je možné získat jako .iso soubor a vypálit na DVD (velikost 1,9 GB), případně lze využít tradiční spustitelný instalační soubor s délkou 515 MB pro 32bitovou či 865 MB pro 64bitovou edici Windows. Microsoft upozorňuje ty, kdo testují beta verzi SP1, jež byla vydána v červenci, že je potřeba ji nejprve odstranit a až následně instalovat RC. Podobný krok pak bude nutné učinit i v budoucnu při vydání RTM verze SP1.

Service Pack 1 RC je k dispozici ve 14 jazycích, mezi nimiž ale chybí čeština, která přibude také až spolu s finálním produktem.Komentáře