Microsoft uvolnil skupinu beta produktů pro vývojáře

Společnost Microsoft uvolnila skupinu beta produktů určených pro vývojáře. Jedná se o Visual Studio 2008 Beta 2, .NET Framework 3.5 Beta 2, Silverlight 1.0 Release Candidate 1 (RC1) a srpnovou aktualizaci Expression Blend. Zároveň byla uvolněna veřejná beta verze (CTP) produktu Silverlight Add-In for Visual Studio 2008, který představuje technické propojení mezi oběma technologiemi, Silverlight a Visual Studio 2008.Společnost Microsoft uvolnila skupinu beta produktů určených pro vývojáře. Jedná se o Visual Studio 2008 Beta 2, .NET Framework 3.5 Beta 2, Silverlight 1.0 Release Candidate 1 (RC1) a srpnovou aktualizaci Expression Blend. Zároveň byla uvolněna veřejná beta verze (CTP) produktu Silverlight Add-In for Visual Studio 2008, který představuje technické propojení mezi oběma technologiemi, Silverlight a Visual Studio 2008.

Visual Studio 2008 Beta 2: Visual Studio 2008 je jednotné vývojové prostředí, které umožňuje používat konzistentní programovací model pro vytváření aplikací postavených na různých platformách, včetně webu, Windows Vista, systému Microsoft Office 2007, SQL Serveru 2008 a Windows Serveru 2008.

.NET Framework 3.5 Beta 2: .NET Framework 3.5 staví na .NET Framework 3.0. Přináší řadu dalších zlepšení, zejména v oblasti integrace s daty (LINQ).

Silverlight 1.0 Release Candidate: Microsoft Silverlight je platforma určená pro tvorbu dynamického online obsahu a interaktivní práci s ním. Tento RC1 je posledním krokem před uvedením finální verze technologie Silverlight 1.0.

Silverlight Add-In for Visual Studio 2008 (CTP): S tímto doplňkem mohou vývojáři začít tvořit aplikace využívající Silverlight 1.0 přímo v prostředí Visual Studia a v případě potřeby zároveň spolupracovat s grafikem/designérem pracujícím v nástroji Expression Blend s právě uvolněnou aktualizací. Finální verze tohoto doplňku bude uvolněna ihned po uvedení finální verze produktu Visual Studio 2008.

Všechny produkty přicházejí s tzv. Go-Live licencí umožnující tvořit a také již nasazovat aplikace u koncových zákazníků.

Aktuální verze si můžete stáhnout na těchto stránkách:

http://www.microsoft.com/silverlight
http://www.microsoft.com/vstudio
http://www.microsoft.com/expressionKomentáře